Program Poland Prize przyciągnie do Polski zagraniczne start-upy?

Technologie i innowacje

Mężczyzna wciskający przycisk start-up
Fot. stock.adobe.com/NicoElNino

Poland Prize, będący częścią Start in Poland, to wysoce wyspecjalizowany program, który jako pierwszy w Polsce ma na celu pozyskanie zagranicznych start-upów. Eksperci sześciu operatorów programu aktywnie poszukują twórców technologii w wybranych krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Program łączy ideę inkubacji i akceleracji, kładąc szczególny nacisk na przygotowanie zagranicznego start-upu do działania w Polsce.

#PolandPrize to wysoce wyspecjalizowany program, który jako pierwszy w Polsce ma na celu pozyskanie zagranicznych start-upów #startupy

Pilotażowy program Poland Prize ma na celu przyciągnięcie do Polski zagranicznych start-upów, które w ramach polskiej infrastruktury z pomocą partnerów zasilą gospodarkę nowymi technologiami oraz stworzą dodatkowe miejsca pracy. Dzięki połączeniu idei inkubacji i akceleracji Poland Prize może konkurować z ofertami innych europejskich krajów. Dowodem na atrakcyjność programu jest wysokie zainteresowanie ze strony star-upów i liczne aplikacje wpływające w ramach naborów. Decyzje o przyjęciu do programu będą zapadały na spotkaniach Komitetów Inwestycyjnych w IV kwartale 2018 r.

Operatorów programu będzie można poznać podczas nadchodzących wydarzeń branżowych, takich jak Polish Tech Night, Lviv IT Arena, Wolves Summit oraz Slush.

Informacje na temat operatorów można znaleźć również na stronie PARP – za jej pośrednictwem możliwe jest również złożenie formularza aplikacyjnego.

Źródło: PARP

 

Udostępnij artykuł: