Projekt ustawy o morskiej energetyce wiatrowej gotowy

Czysty zysk

Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy wspierający rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, który jest gotowy do dalszych prac legislacyjnych, podał resort.

Farma wiatrowa
Fot. stock.adobe.com/zentilia

Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy wspierający rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, który jest gotowy do dalszych prac legislacyjnych, podał resort.

.@MinEnergii przygotowało projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, który jest gotowy do dalszych prac legislacyjnych #OZE #wiatraki

"Jest on wynikiem naszych intensywnych prac oraz konsultacji z wieloma partnerami m.in. przedstawicielami sektora i biznesu. Jestem przekonany, że proponowane regulacje w istotny sposób przyczynią się do powstania w przyszłości systemowo uformowanego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce" - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, cytowany w komunikacie.Czytaj także: Energia z pierwszych farm wiatrowych na Bałtyku popłynie w 2027 roku?

Na początku 2019 r. Ministerstwo Energii rozpoczęło pracę nad opracowaniem ustawy, której celem jest wsparcie rozwoju morskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku."Do współpracy przy przygotowaniu regulacji zaproszone zostało szerokie grono partnerów społecznych zainteresowanych inwestycjami w ten sektor odnawialnych źródeł energii. Dzięki otwartej współpracy Ministerstwo Energii przygotowało finalny projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, który jest gotowy do dalszych prac legislacyjnych" - czytamy dalej.Czytaj także: OZE: dobre praktyki energetyki wiatrowej zauważone przez sektor bankowy >>>

Jednocześnie minister energii wystąpił z wnioskiem o wpisanie przedmiotowego projektu do "Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów"."Jest to niezbędny krok do dalszych prac legislacyjnych, czyli uruchomienia procesu konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. Mamy nadzieję, że uda nam się je uruchomić w ciągu 2-3 tygodni" - wskazał wiceminister odpowiedzialny za obszar odnawialnych źródeł energii Krzysztof Kubów.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: