Promocja płatności kartami Visa w aplikacji mobilnej Allegro

Tylko u nas

Bezpłatna wysyłka towaru we wspólnej promocji Allegro i Visa.

Bezpłatna wysyłka towaru we wspólnej promocji Allegro i Visa.

Dzisiaj ruszyła wspólna kampania promocyjna Visa Europe i Allegro - największej platformy zakupowej w Polsce. Głównym celem kampanii jest zachęcenie użytkowników dokonujących zakupów poprzez aplikację mobilną Allegro do opłacania ich kartą Visa, dzięki oferowaniu bezpłatnej dostawy zamówienia przy koszcie wysyłki do 25 zł. Promocja potrwa do połowy listopada br. Kampania promocyjna jest drugim takim wspólnym przedsięwzięciem Visa i Allegro realizowanym w tym roku.

Każdy użytkownik aplikacji mobilnej Allegro, który dokona za jej pomocą dowolnych zakupów i zapłaci za nie kartą Visa, otrzyma kupon o wartości do 25 zł na pokrycie kosztów dostawy zamówienia. Przy koszcie dostawy przekraczającym tę kwotę uczestnik promocji płaci tylko za nadwyżkę. Kupon zostanie przekazany użytkownikowi podczas finalizowania transakcji, pomniejszając jej całkowitą kwotę o wartość dostawy (do 25 zł)*.

"Poprzez promocję staramy się zachęcić użytkowników naszego serwisu do dokonywania zakupów z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Allegro i przekonać ich, że płatność kartą Visa z poziomu urządzenia mobilnego jest równie wygodna i szybka, jak w wypadku opłacania kartą transakcji online dokonywanej poprzez komputer lub laptop" - komentuje Patryk Bukowiecki, szef działu mobilnego w Allegro.

Obecna promocja jest drugą wspólną akcją Visa i Allegro w tym roku. W marcu br. została przeprowadzona kampania edukacyjna prezentująca zalety płacenia kartami Visa za zakupy dokonywane online. Specjalnie przygotowane materiały informacyjne podkreślające m.in. bezpieczeństwo oraz wygodę i łatwość dokonywania płatności kartami Visa zostały zamieszczone na podstronie serwisu, a informacja o kampanii trafiła do ponad 14 mln użytkowników Allegro. Kampania edukacyjna poprzedziła promocję, w ramach której użytkownicy Allegro opłacający zakupy kartami Visa, zyskiwali 20 zł zniżki na kolejne zakupy.

"Po wiosennej kampanii edukacyjnej i promocji skierowanej do wszystkich użytkowników serwisu, tym razem wspólnie z Allegro postanowiliśmy skupić się na tych, którzy zakupów w serwisie dokonują za pomocą aplikacji mobilnej. Coraz więcej osób wykorzystuje swoje urządzenia mobilne do dokonywania zakupów w internecie - chcemy, by jak najwcześniej w ich świadomości zaczęło funkcjonować przekonanie, że kartą Visa mogą bezpiecznie zapłacić za zakupy online także tą drogą" - komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Promocję Visa i Allegro wesprze m.in. kampania reklamowa w ogólnopolskich mediach: w telewizji (m.in. w stacjach TVN i Polsat oraz w kanałach tematycznych, jak np. Polsat Sport, Polsat Film, SPI Filmbox, Comedy Central, SPI Kino Polska, Discovery Historia, National Geographic, TVN 24, TVN 24 Biznes i Świat, BBC Lifestyle, Discovery Channel, MTV Polska, AXN, Eska TV, Comedy Central Family, Animal Planet, TVN Style i innych oraz w kanałach reklamowych serwisu Allegro.pl. Zostały przygotowane dwa spoty: 30- i 15-sekundowy. Możliwość poinformowania o promocji swoich klientów, m.in. poprzez ekrany bankomatowe oraz bannery internetowe, otrzymały także banki-wydawcy kart Visa.

W okresie trwania promocji, tj. do 16 listopada br., użytkownicy aplikacji mobilnej Allegro mogą dokonać do 20 transakcji premiowanych kuponem na darmową dostawę.

*Użytkownicy opłacający zakupy kartą Visa poprzez konto w PayU, otrzymają kupon w formie zwrotu do 25 zł na rachunek karty, nie później niż w ciągu 14 dni roboczych od dokonania transakcji poprzez aplikację mobilną Allegro

Źródło: Visa Europe

Udostępnij artykuł: