Prudential w Polsce z nowym prezesem

Kadry

Jarosław Bartkiewicz obejmie stanowisko prezesa Prudential w Polsce z dniem 1 kwietnia 2016r. Jak informują władze firmy, jego powołanie jest wyrazem chęci realizacji ambitnych planów ubezpieczyciela w Polsce.

Jarosław Bartkiewicz obejmie stanowisko prezesa Prudential w Polsce z dniem 1 kwietnia 2016r. Jak informują władze firmy, jego powołanie jest wyrazem chęci realizacji ambitnych planów ubezpieczyciela w Polsce.

Prudential ogłosił dzisiaj zamiar powołania Jarosława Bartkiewicza na stanowisko prezesa Prudential w Polsce. Dotychczas kierował on spółką Axa Życie. Komentując wybór doświadczonego i znanego na rynku menedżera, Tulsi Naidu, dyrektor wykonawczy w Prudential na Zjednoczone Królestwo i Europę, powiedziała: "Mamy przyjemność poinformować, że  Jarosław Bartkiewicz zostanie powołany na stanowisko prezesa Prudential w Polsce. Na czele firmy, która z sukcesem powróciła na polski rynek, stanie doświadczony i dobrze znany rynkowi menedżer. Głęboko wierzę, że Jarosław Bartkiewicz to właściwa osoba do realizacji naszych ambicji i planów na wymagającym rynku. Serdecznie gratuluję Jarkowi  i życzę mu wielu sukcesów." Nowy prezes Prudential w Polsce rozpocznie swoją pracę 1 kwietnia 2016r.

"Prudential to silna i znana marka, a dla mnie osobiście kierowanie taką firmą to wyzwanie biznesowe." - powiedział Jarosław Bartkiewicz "Przez ostatnie lata Prudential zbudował solidne fundamenty. Mam nadzieję,że wspólnie z zespołem osiągniemy pozycję znaczącego gracza na  polskim rynku ubezpieczeń na życie." - dodał nowy prezes Prudential w Polsce.

Jarosław Bartkiewicz to doświadczony menedżer i postać doskonale znana rynkowi ubezpieczeń, nie tylko w Polsce. Jest absolwentem Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również czteroletnie studium ekonomii Uniwersytetu Columbia, prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW. Jest certyfikowanym aktuariuszem, odbył wiele szkoleń z finansów, bankowości i ubezpieczeń. Swoją karierę zawodową związał od początku z branżą finansową, rozpoczynając pracę w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Pioneer, skąd trafił do Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie PBK. Kolejne szczeble kariery Jarosława Bartkiewicza to Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Zurich oraz ING Nationale-Nederlanden, w której spędził 9 lat, realizując wiele strategicznych projektów, również poza Polską. W hiszpańskiej spółce grupy ING Nationale-Nederlanden kierował sprzedażą i marketingiem. Od 2010 do początku 2016r. był prezesem Axa Życie. Jarosław Bartkiewicz kieruje pracami Komisji Ubezpieczeń na Życie przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

Źródło: Prudential

Udostępnij artykuł: