Przedsiębiorcy oczekują kompromisu w sprawie budżetu UE

Komentarze ekspertów

Już w czwartek, w pierwszym dniu szczytu Unii Europejskiej, mogą zapaść decyzje dotyczące budżetu na lata 2021-2027. Biznes oczekuje kompromisu.

Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan
Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Źródło: FB/KL

Już w czwartek, w pierwszym dniu szczytu Unii Europejskiej, mogą zapaść decyzje dotyczące budżetu na lata 2021-2027. Biznes oczekuje kompromisu.

Liczymy, że dojdzie do porozumienia i Polska oraz Węgry nie zgłoszą weta. 

- Sygnały z ostatnich godzin dają nadzieję na kompromis. To ważne, bo już sama ogólnoeuropejska debata o naszym kraju w kontekście braku szacunku do praworządności negatywnie wpływa na zaufanie inwestorów, szkodząc gospodarce, przedsiębiorcom i naszym finansom publicznym. Odblokowanie, dzięki kompromisowi, Funduszu Odbudowy pomoże europejskiej gospodarce poturbowanej kryzysem. Najbardziej skorzystają z tego funduszu Polska i kraje naszego regionu, nawet 4-krotnie więcej niż kraje bogate, takie jak Francja czy Holandia. W dłuższej perspektywie poziom naszego PKB może zwiększyć się nawet o 2%  – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Czytaj także: Wiceszef MSZ o budżecie unijnym: propozycja kompromisu przedstawiona na spotkaniu ambasadorów UE do zaakceptowania >>>

Poniżej wypowiedź Macieja Wituckiego przed dzisiejszym szczytem UE:

https://youtu.be/fhzekIBOHwI
Udostępnij artykuł: