Przedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast w Warszawie

Polecamy

Prezydent RP Bronisław Komorowski objął patronatem konferencję organizowaną przez Urban Land Institute Poland "Konkurencyjne Miasta", która odbędzie się 15 maja w Warszawie. Przedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast, światowych organizacji, urbaniści oraz liderzy sektora nieruchomości spotkają się tego dnia, by dyskutować o tym jak przyciągnąć do miast kapitał ludzki, inwestorów i biznes oraz jak zwiększać konkurencyjności metropolii korzystając z najlepszych, światowych praktyk. 

Na konferencję organizowaną przez ULI (Urban Land Institute) – jedną z największych międzynarodowych organizacji na świecie, która zrzesza ponad 33 tys. członków z branży nieruchomości, urbanistyki, gospodarki przestrzennej – przyjadą nie tylko przedstawiciele władz polskich i zagranicznych miast, ale również światowej sławy eksperci specjalizujący się w tematyce dotyczącej konkurencyjności i rozwoju metropolii. Spotkanie poprowadzi Profesor Greg Clark, który jest Przewodniczącym Agencji OECD ds. Rozwoju i Forum Strategii Inwestycyjnych oraz członkiem ULI Europe, gdzie pełni funkcję Starszego Doradcy ds. gospodarki przestrzennej i dynamiki miejskich trendów urbanistycznych.

Zagraniczni goście
Jakie są kluczowe elementy konkurencyjnych miast? O planowaniu, urbanistyce i wizji opowie Valentino Castellani, były burmistrz Turynu, a o infrastrukturze i łączności – Brian Field, starszy ekonomista z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Edukacja wyższa, umiejętności i innowacje będą tematem prelekcji Mike’a Emmericha, prezesa New Economy Manchester. Temat identyfikacji wizualnej miast oraz internacjonalizacji poruszy Mateu Hernández Maluquer, prezes Barcelona Global. Z kolei o przywództwie, partnerstwie i organizacji opowie Deborach Mountford z OECD.

Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli władz polskich miast
Jaka jest specjalizacja i przewaga konkurencyjna poszczególnych miast polskich? W jaki sposób walczą one o uwagę inwestorów, nowych pracowników, studentów, turystów? Jak wypadają na tle świata pod względem infrastruktury, kapitału ludzkiego, jakości życia i wizerunku? Co jest potrzebne, by nasze miasta stały się bardziej konkurencyjne? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego z udziałem przedstawicieli władz polskich metropolii. – Dotychczas swój udział w konferencji potwierdzili przedstawiciele władz Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Gdyni, którzy mogą służyć dobrym przykładem dla innych miast – mówi John Bańka, partner w Colliers International i założyciel oddziału ULI (Urban Land Institute) w Polsce.

Wizja a rzeczywistość
Podczas konferencji zaplanowano również panel biznesowy “wizja a rzeczywistość” dotyczący różnych branż mających wpływ na rozwój i konkurencyjność miast. Tematy poruszane podczas panelu będą dotyczyć m.in. budownictwa i branży deweloperskiej, usług finansowych, zasobów ludzkich, informatyki i telekomunikacji, produkcji, sprzedaży detalicznej, transportu i turystyki.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny (są jeszcze wolne miejsca): http://poland.uli.org

Agata Kubasiewicz

 
Udostępnij artykuł: