Przemysław Czarnek powołany na ministra edukacji i nauki

Kadry

Prezydent Andrzej Duda powołał Przemysława Czarnka na urząd ministra edukacji i nauki w nowym gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego, poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Przemysław Czarnek i Andrzej Duda
Uroczystość dokonania zmiany w składzie Rady Ministrów Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRM

Prezydent Andrzej Duda powołał Przemysława Czarnka na urząd ministra edukacji i nauki w nowym gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego, poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Prezydent @AndrzejDuda powołał Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki @MEN_GOV_PL

W nowym rządzie działy edukacji i szkolnictwa wyższego skupiono w jednym resorcie.

"To nowe rozwiązanie, które jest wprowadzane, niesie ze sobą wielką szansę systemową, a mianowicie koordynacji pomiędzy tymi dwiema częściami procesu edukacyjnego, […]  tą częścią, która dzieje się w szkołach czy to podstawowych czy średnich, a tym ostatnim etapem edukacji, który odbywa się w szkołach wyższych" - powiedział prezydent po wręczeniu nominacji.

Do zaprzysiężenia nowego rządu doszło 6 października, ale wówczas poseł PiS Przemysław Czarnek, wskazany na stanowisko ministra edukacji i nauki, przebywał w izolacji ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kancelaria Prezydenta informowała wówczas, że zaprzysiężenie nowego ministra nastąpi w "najbliższym możliwym terminie".

Czytaj także: Rekonstrukcja rządu: prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów >>>

Jednocześnie prezydent odwołał Wojciecha Murdzka z urzędu ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Dariusza Piontkowskiego z urzędu ministra edukacji narodowej.

W uroczystości uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki oraz szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: