Przeprowadzki bez problemu. Car sharing elektrycznych samochodów dostawczych

ESG / Z rynku

innogy Polska startuje z pilotażową usługą car sharingu elektrycznych samochodów dostawczych, która uzupełni istniejącą ofertę innogy go! W trzech strefach mieszczących się przy warszawskich centrach handlowych do dyspozycji zainteresowanych będą samochody marek Renault, Nissan, Volkswagen i MAN.

elektromobilność
Fot. innogy Polska

innogy Polska startuje z pilotażową usługą car sharingu elektrycznych samochodów dostawczych, która uzupełni istniejącą ofertę innogy go! W trzech strefach mieszczących się przy warszawskich centrach handlowych do dyspozycji zainteresowanych będą samochody marek Renault, Nissan, Volkswagen i MAN.

#innogyPolska: Koszt jazdy rozliczony będzie godzinowo oraz minutowo i różnić się będzie w zależności od marki. Użytkownik nie będzie obciążany za kilometry, a za czas trwania usługi #CarSharing #SamochodyElektryczne #Elektromobilność @innogy

28 listopada 2019 r. innogy Polska uruchomiło pilotażową usługę elektrycznego car sharingu dla samochodów dostawczych pod znaną już marką innogy go!.Pięć aut udostępnionych zostanie klientom  sieci handlowych, zlokalizowanych w trzech  punktach w Warszawie. Tym samym, samochody marek Renault, Nissan, Volkswagen i MAN uzupełnią flotę firmy.Celem projektu jest wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy potrzebują przewieźć przedmioty o większych gabarytach.  W 100% elektryczne vany, z których mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać, umożliwią im transport np. materiałów budowlanych czy zakupionych mebli bez konieczności posiadania własnego pojazdu przystosowanego do tego celu, czy korzystania z usług firm transportowych.

Elektryczne vany dla przeprowadzek

Rozwiązanie to może być także wykorzystywane przy przeprowadzkach.- Usługa innogy go! uruchomiona w kwietniu 2019 r. spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem warszawiaków. Możliwość wynajmu aut elektrycznych na minuty, korzystanie z buspasów, brak konieczności opłacania parkowania oraz ekologiczny wymiar tej usługi są zaletami, które najczęściej wymieniają użytkownicy. Dlatego chcemy zaproponować mieszkańcom stolicy również pojazdy typu van. Oferta jest odpowiedzią na potrzeby transportowe związane z przewożeniem towarów o większych gabarytach, przy zachowaniu ekologicznego charakteru usługi – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu w innogy Polska.

Wystarczy aplikacja

Aby wypożyczyć elektrycznego vana, wystarczy skorzystać z tej samej aplikacji innogy go!, która jest dedykowana dla dostępnych obecnie w Warszawie BMW i3. Nowy użytkownik może zainstalować ją pobierając z oficjalnego sklepu dla systemu Android lub iOS. Po zarejestrowaniu się i podaniu wymaganych danych, utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu w prosty i szybki sposób będzie można skorzystać z obu opcji: na mapie będą widoczne zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze.

W pilotażowej fazie projektu, do użytku oddanych zostało 5 elektrycznych vanów, które będą czekały na klientów w trzech lokalizacjach: IKEA Targówek, IKEA Janki oraz Towarowa 22. Użytkownicy, po skorzystaniu z usługi będą mogli oddać auto do jednej z tych stref, tak by było od razu dostępne dla kolejnego użytkownika.

Opłata zależy od czasu korzystania

Koszt jazdy rozliczony będzie godzinowo oraz minutowo i różnić się będzie w zależności od wybranej marki samochodu. Użytkownik nie będzie obciążany za przejechane kilometry, a jedynie za czas trwania usługi. Wybrać będzie mógł z dwóch pakietów – w zależności od marki cena za minutę wyniesie 1,19 zł  w pakiecie Basic lub 1,39 zł w pakiecie Premium. Auto będzie można wynająć również w pakietach: za godzinę zapłacimy od 49 zł, za 3 godziny – od 139 zł, zaś w przypadku najmu na całą dobę cena wyniesie od 289 zł.Firma innogy zbiera opinie użytkowników na temat nowej usługi. Każdy użytkownik, który wypełni ankietę po skorzystaniu z vana elektrycznego przez minimum 30 min, otrzyma 15-minutowy kod promocyjny na przejazd BMWi3. Informacja o ankiecie znajduje się w vanach oraz na stronie internetowej www.innogy.plWięcej informacji o usłudze innogy go! i testowej ofercie elektrycznych vanów dostępnych jest na stronie www.innogygo.pl.
Źródło: innogy Polska
Udostępnij artykuł: