Przewodniczący komisji finansów publicznych, prof. Dariusz Rosati złamał prawo?

Finanse i gospodarka

Z posiedzenia komisji finansów publicznych wyprosił przedstawicieli organizacji pracodawców. Obecność partnerów społecznych gwarantowana jest ustawowo.

Z posiedzenia komisji finansów publicznych wyprosił przedstawicieli organizacji pracodawców. Obecność partnerów społecznych gwarantowana jest ustawowo.

- Przewodniczący komisji poinformował nas, że nasi przedstawiciele nie będą uczestniczyli w posiedzeniu komisji, nie będą mieli szans na przekazanie swoich uwag. Mimo, że mamy to zapisane ustawowo. Mianowicie ustawa o Komisji Trójstronnej daje nam takie prawo. Zostało moim zdaniem złamane prawo - uważa Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP, organizacji reprezentującej 7 tys. firm w Polsce.

Na posiedzeniu 1. grudnia, na którym doszło do incydentu komisja finansów publicznych zajmowała się ustawą budżetową na przyszły rok, w tym m.in. stawkami podatku akcyzowego czy sposobami wydatkowania środków Funduszu Pracy.

- Jest to karygodne zachowanie się przewodniczącego i całego kierownictwa komisji. Dlatego, że przypominam - bo być może jest to jeszcze nowy i niedoświadczony poseł i nie wiedział o tym, myślę tutaj o Panu prof. Rosatim. Wysłałem mu też zresztą ustawę o Komisji Trójstronnej wyraźnie pokazując, że mamy tutaj określone prawa i obowiązki związane właśnie z dyskusją na temat budżetu - informuje Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP

List w tej sprawie dostała także od Pracodawców RP marszałek Sejmu, Ewa Kopacz.

Aby zobaczyć wypowiedź Andrzeja Malinowskiego kliknij tutaj.

Źródło: newseria.pl

Udostępnij artykuł: