Przywileje w sklepach dla seniorów i dla osób walczących z koronowirusem

Gospodarka

W jaki sposób sieci handlowe pomagają osobom starszym, a przede wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, policjantom, pracownikom wszelkich służb zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa sprawdził dla portalu aleBank.pl, Bohdan Szafrański.

sklep, koronawirus
Fot. stock.adobe.com/Maria Sbytova

W jaki sposób sieci handlowe pomagają osobom starszym, a przede wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, policjantom, pracownikom wszelkich służb zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa sprawdził dla portalu aleBank.pl, Bohdan Szafrański.

#Lidl: Udostępniono kasy pierwszeństwa wolontariuszom, pracownikom służby zdrowia np. lekarzom, pielęgniarkom czy ratownikom medycznym, a także przedstawicielom służb mundurowych – wszystkim, którzy są zaangażowani w walkę z #COVID19

W trudnych czasach ceni się każdy gest pomocy tym, którzy mają problemy z codziennym funkcjonowaniem. To nie tylko osoby starsze, ale również przedstawiciele służb medycznych i mundurowych, które są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. Dla nich możliwość szybkiego zaopatrzenia się w potrzebne produkty w sklepach ma duże znaczenie. Tym bardziej w okresie przedświątecznym. Zapytaliśmy kilka sieci handlowych czy i w jaki sposób pomagają tym grupom klientów.

Zakupy bez kolejki, ALDI

W sieci jeszcze przed wprowadzeniem przez Ministerstwo Zdrowia najnowszych zarządzeń dotyczących sposobu funkcjonowania sklepów, wprowadzano dedykowane punkty obsługi dla pracowników służby zdrowia oraz służb publicznych.

Bez kolejki i z pierwszeństwem wejścia do sklepu oraz przy kasie zakupy zrobią m.in. lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni, strażacy, pracownicy straży miejskiej oraz straży granicznej.

W ten sposób ALDI chce im podziękować za codzienny trud pracy i umożliwić zrobienie szybkich zakupów, by jak najwięcej czasu mogli spędzać ze swoimi bliskimi.

W celu zapewnienia seniorom bezpiecznych zakupów w czasie dla nich przeznaczonym przygotowano specjalne komunikaty ogłaszane w sklepach, w których informuje się pozostałych klientów o konieczności przyspieszenia zakupów i opuszczenia sklepu do godziny 10.

Sieć sklepów spożywczych ALDI przekaże produkty o łącznej równowartości niemal 150 tys. zł do szpitali i sztabów kryzysowych w różnych województwach.

Stokrotka, pomoc dla osób starszych w Lublinie

Stokrotka nawiązała współpracę z Lubelskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach której będzie przekazywać żywność osobom starszym mieszkającym na terenie Lublina. Jak mówi Mirosław Wawryszczuk członek zarządu spółki Stokrotka, firma od 25 lat uważa się za część lokalnej społeczności Lublina i zawsze była i pozostanie zaangażowani w otaczanie szczególną troską tego miasta.

Stokrotka podjęła działania skierowane do osób starszych, które są najbardziej narażone na zakażenie wirusem i szpitali w mieście i województwie. W tym tygodniu przekazano pierwsze zamówienie, seniorzy otrzymają żywność jeszcze przed Wielkanocą.

Dostawy produktów żywnościowych będą przekazywane przez Stokrotkę do lubelskiego oddziału PCK, który następnie dostarczy je podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Lidl, kasy pierwszeństwa

Seniorzy podczas zakupów w sklepach Lidl Polska są obsługiwani przez kasjerów priorytetowo. W celu zapewnienia płynnej obsługi udostępniono kasy pierwszeństwa wolontariuszom, pracownikom służby zdrowia np. lekarzom, pielęgniarkom czy ratownikom medycznym, a także przedstawicielom służb mundurowych – wszystkim, którzy są zaangażowani w walkę z COVID-19.

Część wolontariuszy – np. organizacji Caritas Polska oraz Federacji Polskich Banków Żywności – korzysta z przygotowanych przez sieć identyfikatorów. Przedstawiciele organizacji oraz NGO, którzy są zainteresowaniu posiadaniem takiego identyfikatora, mogą skierować prośby o wydanie takiego dokumentu na adres e-mail infolinii. Ułatwienia dla wolontariuszy oraz przedstawicieli służby zdrowia i służb mundurowych dotyczą wyłącznie obsługi przy kasie fiskalnej – korzystania z kasy pierwszeństwa.

Netto, zakupy wieczorem i rabat

Wszyscy pracownicy ochrony zdrowia oraz umundurowani funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej i wojska, do 30 kwietnia, mogą korzystać z dziesięcioprocentowego rabatu w sklepach Netto, robiąc zakupy w godz. 20-24. Zniżka dotyczy wszystkich produktów oprócz alkoholu i papierosów, regulamin akcji dostępny jest w każdym sklepie Netto.

Żabka

Franczyzobiorcy sieci dostosowują funkcjonowanie sklepów do aktualnych wytycznych i zgodnie z nimi w sklepach obowiązują godziny dla seniorów, czyli w których obsługiwane są tylko osoby w wieku powyżej 65. roku życia.

W pozostałych godzinach sieć liczy, że klienci sami zadecydują o ustępowaniu miejsca w kolejce tym, którzy na taki przywilej zasługują – informuje biuro prasowe Żabka Polska.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: