PSD2: Alior Bank udostępnia agregator kont

Z rynku

Alior Bank udostępni 28 maja 2020 r. swoim klientom agregator kont, a więc możliwość podglądu rachunków osobistych w innych bankach. To już kolejne wdrożenie, po uproszczonym procesie kredytowym, które wykorzystuje możliwości otwartej bankowości.

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Alior Bank udostępni 28 maja 2020 r. swoim klientom agregator kont, a więc możliwość podglądu rachunków osobistych w innych bankach. To już kolejne wdrożenie, po uproszczonym procesie kredytowym, które wykorzystuje możliwości otwartej bankowości.

W systemie bankowości internetowej @AliorBankSA można już zobaczyć konta osobiste w @SantanderBankPL, @ING__Polska, @BankPekaoSA oraz @PKOBP, @mBankpl oraz @BankMillennium #AliorBank #PSD2

– Mocną stroną Alior Banku jest szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów. Nowe technologie, w tym wykorzystanie możliwości otwartej bankowości, pozwolą nam osiągnąć ambitne cele strategii „Więcej niż bank”. Chodzi o wsparcie naszych klientów w codziennych, także pozafinansowych działaniach. Mamy wszelkie potrzebne do tego zasoby: zespół ekspertów, nowoczesną platformę technologiczną umożliwiającą elastyczne i sprawne wdrożenia, a także ekosystem partnerów fintechowych, dostarczających nam najnowsze rozwiązania – podkreśla Iwona Duda, p.o. prezesa Alior Banku.

Praktyczne rozwiązanie dla właścicieli kilku kont bankowych

Korzystanie z podglądu kont w różnych bankach z poziomu serwisu transakcyjnego Alior Online to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla właścicieli kilku kont bankowych, a więc ponad połowy klientów korzystających z bankowości online.

– Otwarta bankowość daje nam szansę oferowania klientom nowych usług odpowiadających na ich codzienne potrzeby. Agregacja rachunków płatniczych pozwala na bezpieczny dostęp do aktualnych sald i transakcji z wielu banków w jednym miejscu. Klient decyduje, które rachunki z innych banków chce dodać lub usunąć z pulpitu bankowości online Alior Banku – mówi Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku odpowiadający za segment klienta indywidualnego, a także realizację strategii otwartej bankowości.

Czytaj także: Alior Bank: nowe rozwiązania internetowe dla inwestorów >>>

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez RBL_Innovation by Alior Bank około 40 proc. osób korzystających regularnie z usług bankowych poprzez Internet posiada konta osobiste w różnych bankach, a kolejne 20 proc. ma różne produkty w różnych instytucjach. Agregator kont dostępny w Alior Online wykorzystuje usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (AIS) wprowadzoną dyrektywą PSD2. Dzięki temu w systemie bankowości internetowej Alior Banku można już zobaczyć konta osobiste w Santander Bank Polska, ING Banku Śląski, Banku Pekao oraz PKO BP, mBanku oraz Millenium. Alior Bank ma w planach poszerzenie tej grupy o kolejne instytucje.

Czytaj także: Alior Bank: zysk netto w I kw. wyniósł 73,2 mln zł, powyżej oczekiwań >>>

To kolejne wdrożenie w Alior Banku, które wykorzystuje status banku jako podmiotu trzeciego (ang. Third Party Provider, TPP), który może pozyskiwać z innych instytucji informacje o klientach, gdy wyrażą oni na to zgodę. Pierwsze wdrożenie dotyczyło uproszczonego procesu kredytowego, który został wprowadzony pod koniec 2019 roku. Obecnie jest on dostępny w całej sieci oddziałów własnych i partnerskich, a także w kanałach zdalnych. Wkrótce proces ten zostanie udostępniony także w sprzedaży online.

Źródło: Alior Bank
Udostępnij artykuł: