Pula pożyczek płynnościowych dla firm wzrosła do 550 mln zł

Firma

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) zwiększyło pulę pożyczek płynnościowych dla firm do 550 mln zł, podał resort.

pieniądze, koronawirus, covid 19
Fot. stock.adobe.com/stockcrafter

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) zwiększyło pulę pożyczek płynnościowych dla firm do 550 mln zł, podał resort.

.@MFIPR_GOV_PL zwiększyło pulę pożyczek płynnościowych dla firm do 550 mln zł #BGK #pożyczki #firmy #koronawirus #COVID19 @BGK_pl

"Zainteresowanie pożyczkami jest ogromne, dlatego zwiększamy ich budżet o ponad jedną trzecią i teraz dorzucamy kolejne 150 mln zł z programu Inteligentny Rozwój. Zapewniam, że nie jest to nasze ostatnie słowo. W razie potrzeby możemy jeszcze zwiększyć pulę" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: BGK: pożyczki płynnościowe dla mikrofirm i MŚP ze środków unijnych już dostępne, można uzyskać do 15 mln zł >>>

"Z ostatnich danych wynika, że w ciągu kilku dni pośrednicy otrzymali wnioski na kwotę, która kilkukrotnie przekroczyła środki przyznane im na ten cel. Dodatkowe 150 mln zł to wsparcie oczekiwane przez sektor MŚP, kolejne środki wkrótce będą dostępne" - powiedział dyrektor zarządzający Pionem Funduszy Europejskich w BGK Paweł Chorąży.

Pod koniec kwietnia MFiPR i BGK uruchomiły pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z koronawirusem o wartości 400 mln zł.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: