PwC w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej mają nowych prezesów

Kadry

Od 1 lipca 2014 r. Olga Grygier-Siddons obejmie stanowisko Prezesa w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Jej miejsce w PwC na polskim rynku od początku lipca zajmie Adam Krasoń, który obecnie zarządza działem Assurance (obejmującym audyt, zarządzanie ryzykiem, doradztwo księgowe oraz usługi doradcze z zakresu sprawozdawczości finansowej i rachunkowości).

Olga Grygier-Siddons objęła stanowisko prezesa w Polsce w roku 2009. Wcześniej przez 5 lat jako partner zarządzający działem doradztwa biznesowego była odpowiedzialna za rozwój części konsultingowej biznesu PwC. Przez ostatnie pięć lat pod kierownictwem Olgi Grygier – Siddons PwC odnotowało ponad 30% wzrost przychodów, a zespół konsultantów rozrósł się do 1800 osób. W tym okresie firma przeszła także ogromne zmiany umacniając pozycję na rynku usług konsultingowych – obecnie ta część działalności doradczej porównywalna jest pod względem uzyskiwanych przychodów z usługami audytorskimi. PwC dokonało także szeregu inwestycji otwierając m.in. własną kancelarię prawną, biuro maklerskie, nowe biuro w Łodzi oraz Centrum Usług Wspólnych w Katowicach, pracujące na potrzeby kilkudziesięciu krajów.

Olga związana jest z PwC od 1991 roku, przed powrotem do Polski pracowała w Wielkiej Brytanii. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie dla rządów, urzędów i gmin oraz wiodących międzynarodowych koncernów z sektora energetycznego i infrastruktury zdobyte w Wielkiej Brytanii, Polsce i innych krajach Europy Środkowej.

W nowej roli Oldze podlegać będzie ponad 8000 osób ulokowanych w 30 krajach – od Mongolii, przez Rosję i kraje byłego ZSRR, po Węgry i Słowenię. Pracownicy PwC w regionie CEE obsługują ponad 16 tysięcy klientów. Wybór Olgi przez 270 partnerów oznacza, że po raz pierwszy stanowisko to obejmie kobieta, a zarazem osoba pochodząca z jednego z krajów regionu (dotychczas byli to Amerykanie lub Brytyjczycy). Firma będzie przez najbliższe 5 lat zarządzana z Warszawy. Olga wejdzie również w skład Globalnej Rady Strategicznej firmy.

Źródło: www.pwc.pl

Udostępnij artykuł: