PZU jeszcze w tym roku zaprezentuje założenia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy

Z rynku

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) jeszcze w tym roku planuje zaprezentować założenia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy, poinformował członek zarządu Tomasz Kulik. Obecnie trwają prace na założeniami programu oraz przygotowania do jego wdrożenia.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) jeszcze w tym roku planuje zaprezentować założenia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy, poinformował członek zarządu Tomasz Kulik. Obecnie trwają prace na założeniami programu oraz przygotowania do jego wdrożenia.

Obecnie trwają prace na założeniami programu oraz przygotowania do jego wdrożenia #PZU @GrupaPZU

"Jeszcze w tym roku planujemy zaprezentować założenia naszego programu lojalnościowego dla akcjonariuszy. Chcielibyśmy, żeby akcje PZU na stałe zawitały do portfeli osób inwestujących na GPW w Warszawie i żeby mogli oni bliżej poznać świat całego PZU" - powiedział Kulik, cytowany w komunikacie.W tym samym komunikacie przypomniano, że PZU wypłaci jutro, 5 września, dywidendę w wysokości 2,8 zł na akcję. Stopa dywidendy wynosi 6,8%. W minionym roku skonsolidowany zysk netto przypisany jednostce dominującej wzrósł o 11%.Czytaj także: PZU: 734 mln zł zysku netto w II kw. 2019 r. >>>

Polityka dywidendowa PZU

"PZU posiada wdrożoną politykę dywidendową, która jest elementem Strategii PZU w horyzoncie do 2020 roku. Zakłada ona jasne i przewidywalne zasady podziału wypracowanego przez Grupę PZU zysku.  Zgodnie z przyjętą polityką, co roku co najmniej 50% zysku będzie przeznaczane na wypłatę dywidendy. W zależności od potrzeb kapitałowych związanych z rozwojem organicznym i realizacją celów strategicznych w zakresie fuzji i przejęć do akcjonariuszy może trafiać do 100% rocznych zysków może zostać przeznaczonych do podziału wśród akcjonariuszy" - czytamy dalej.

"Bardzo dobry rok 2018 w wykonaniu Grupy PZU i nasze doskonałe wskaźniki finansowe pozwoliły nam kolejny rok z rzędu rekomendować wzrost wypłaty dywidendy do decyzji walnego zgromadzenia. Regularne płacenie kuponu dla akcjonariuszy sprawia, że jesteśmy interesującym aktywem dla inwestorów" - podsumował prezes Paweł Surówka.Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: