PZU liderem

Finanse i gospodarka

PZU zdobył główną nagrodę w VI edycji konkursu Liderzy Filantropii w kategorii firm, które przekazały najwięcej pieniędzy na cele społeczne.

To drugie z rzędu zwycięstwo firmy w tym konkursie. PZU zajął pierwsze miejsce z rekordową kwotą darowizn w wysokości ponad 65 mln zł. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu przekazali na cele społeczne łącznie kwotę ponad 130 mln zł.

„Stoi za nami 200 lat działalności. Dlatego właśnie na nas spoczywa szczególna odpowiedzialność za wspieranie dziedzictwa narodowego, polskiej kultury i sztuki. Staramy się sprostać tym oczekiwaniom” – mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU. Dodaje, że dla PZU jest to przede wszystkim bezpieczeństwo, w szczególności w obszarze ruchu drogowego. Od tego roku firma mocniej angażuje się także w temat bezpieczeństwa rozumianego jako profilaktyka zdrowotna i zdrowy tryb życia. Od wielu lat angażuje się społecznie poprzez prowadzenie działań dobroczynnych, sponsoringowych i prewencyjnych w czterech obszarach: bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie i kultura.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń

Udostępnij artykuł: