PZU: Marcin Eckert zrezygnował z funkcji członka zarządu

Kadry

Marcin Eckert złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) ze skutkiem na chwilę złożenia rezygnacji, podała spółka.

Marcin Ecker
Marcin Ecker Fot. PZU

Marcin Eckert złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) ze skutkiem na chwilę złożenia rezygnacji, podała spółka.

Złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach, podano.

Marcin Eckert był dyrektorem zarządzającym ds. korporacyjnych w Grupie PZU oraz PZU Życie od października 2017 roku.

Doświadczenie zawodowe

Od 2001 wykonuje zawód radcy prawnego, specjalizuje się w tematyce prawa handlowego, prawa podatkowego, prawa pracy oraz zasad wynagradzania i programów motywacyjnych. Przed zatrudnieniem w Grupie PZU piastował stanowisko Senior Associate w Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy, gdzie wykonywał obowiązki lidera praktyki Benefits & Compensation. Prowadził praktykę w ramach samodzielnej kancelarii. Uprzednio związany również z TGC Corporate Lawyers Warszawa (Dyrektor Działu Podatkowego), Mazars & Guerard Audyt Sp. z o.o. (Dyrektor Działu Prawno-Podatkowego) oraz Ernst & Young Sp. z o.o. (Senior Manager). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj także: PZU: Maciej Łopiński zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej >>>

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Udostępnij artykuł: