PZU nie rozważa sprzedaży swoich aktywów bankowych

Z rynku

PZU nie rozważa obecnie sprzedaży swoich aktywów bankowych - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik na czacie organizowanym przez SII.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

PZU nie rozważa obecnie sprzedaży swoich aktywów bankowych - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik na czacie organizowanym przez SII.

Tomasz Kulik z @GrupaPZU: #PZU nie rozważa obecnie sprzedaży swoich aktywów bankowych

Kulik na pytanie, czy możliwa jest sprzedaż aktywów bankowych odpowiedział: "Nie rozważamy takiego scenariusza, a z odpowiedzią na pytanie, dotyczące naszej strategii w tym segmencie, wrócimy w ramach dyskusji o strategii na kolejny okres".

Czytaj także: PZU: zysk netto grupy w I kw. 2020 r. spadł do 116 mln zł i okazał się aż 80 proc. poniżej oczekiwań rynku >>>

Słabsza kondycja banków

Pod koniec maja Kulik informował, że słabsza kondycja banków wynikająca między innymi z obniżek stóp procentowych przez RPP sprawia, że PZU będzie się zastanawiało, jaka powinna być jego docelowa obecność w segmencie bankowym.

Czytaj także: PZU nie wypłaci dywidendy z zysku za 2019 rok >>>

Grupa PZU ma 31,93 proc. akcji Alior Banku oraz 20 proc. akcji Banku Pekao.

Ubezpieczyciel informował, że pogarszające się perspektywy gospodarcze oraz obniżka stóp procentowych przełożyły się na niższą wycenę pakietu akcji Alior Banku w księgach PZU i w konsekwencji doprowadziły do rozpoznania w I kwartale odpisu wartości firmy w wysokości 516 mln zł. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: