PZU partnerem kursów lawinowych w Tatrach

Finanse i gospodarka

Już po raz 5. Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu i TOPR organizują akcję Never Stop Exploring Safely, w ramach której w tatrzańskich schroniskach odbywają się szkolenia lawinowe dla narciarzy, snowboardzistów i miłośników zimowej aktywności górskiej. To już drugi rok, w którym kursy lawinowe wspiera PZU.

Kursy lawinowe skierowane są do wszystkich, którzy wychodzą zimą w góry i chcą zdobyć podstawową wiedzę z zakresu planowania wypraw, oceny zagrożenia, obsługi sprzętu oraz zasad postępowania w razie wypadku lawinowego. Przez ostatnie cztery lata wzięło w nich udział już ponad pół tysiąca osób.

PZU od wielu lat angażuje się w programy wpływające na szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w tym również bezpieczeństwo w górach. Obserwujemy, że każda z kolejnych edycji kursów lawinowych cieszy się coraz większą popularnością. Uczestnicy cenią je za przekazywanie praktycznych umiejętności i porad dotyczących zasad bezpieczeństwa i zachowania się w górach. Coraz więcej osób ma okazję posiąść tę wiedzę, jednak kolejne tragiczne wypadki w Tatrach pokazują, że problem ten pozostaje aktualny. Turystyka górska staje się coraz bardziej popularna, dlatego jestem pewny, że chętnych na uczestnictwo w kursie jeszcze długo nie zabraknie” – mówi Piotr Glen, kierownik zespołu sponsoringu, prewencji i CSR w PZU.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: