PZU TFI będzie zarządzać PPK w Polskim Radiu

Mój plan emerytalny / Z rynku

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Polskie Radio podpisało umowę z PZU Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych (PZU TFI) na zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi.

Polskie Radio podpisało umowę z PZU Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych (#PZUTFI) na zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi #PPK @GrupaPZU

„Zarząd Polskiego Radia S.A. zdecydował już o wyborze firmy, która będzie zarządzała pracowniczymi planami kapitałowymi – to PZU TFI. Na razie nie jesteśmy w stanie udzielić informacji o tym, ile osób zostanie objętych tym programem” – poinformowała ISBnews Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia.

Spółka, wspólnie z PZU TFI jest w trakcie przygotowywania kampanii informacyjnej dla pracowników dotyczącej PPK (ulotki, szkolenia oraz informacje w intranecie), podano także.

Czytaj także: TFI PZU podpisało już kilkadziesiąt umów o zarządzanie PPK >>>

„Potwierdzamy, że PZU wprowadzi PPK w kolejnej instytucji – Polskim Radiu. Bardzo nas to cieszy, dowodzi zaufania ze strony zarówno władz, jak i przedstawicieli pracowników tych instytucji. To kolejny nasz znaczący partner, bo przypomnę, że niedawno poinformowaliśmy o wyborze naszej firmy przez PKN Orlen i Energę, właśnie do wdrożenia i obsługi PPK” – powiedział rzecznik PZU Damian Ziąber.

Telewizja Polska też bliska wyboru

Według informacji ISBnews, bliska dokonania wyboru instytucji zarządzającej PPK jest także Telewizja Polska.

„Zarząd Telewizji Polskiej S.A. powołał Zespół ds. przygotowania i przeprowadzenia wyboru instytucji finansowej, z którą zostanie zawarta umowa o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi. Obecnie powołany Zespół jest w trakcie realizacji powierzonego zadania” – napisał zespół rzecznika TVP w odpowiedzi na pytanie ISBnews.

Telewizja Polska S.A. szacuje, że program pracowniczych planów kapitałowych obejmie ok. 3 000 zatrudnionych, dodano.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Udostępnij artykuł: