PZU uda się osiągnąć zwrot z kapitałów na poziomie ponad 22 proc. w 2020 r.?

Z rynku

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) ocenia, że jest w stanie osiągnąć zwrot z kapitałów (ROE) na poziomie ponad 22% w 2020 roku, poinformował prezes Paweł Surówka.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) ocenia, że jest w stanie osiągnąć zwrot z kapitałów (ROE) na poziomie ponad 22% w 2020 roku, poinformował prezes Paweł Surówka.

Paweł Surówka, prezes @GrupaPZU: jak najbardziej podtrzymujemy cel #ROE powyżej 22% w 2020 r. #PZU

"ROE za I kwartał jest specyficzne, bo bo wynik jest zawsze niższy, ale jak najbardziej podtrzymujemy cel ROE powyżej 22% w 2020 r." - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej. Co więcej, to ROE krocząco za 12 miesięcy byłoby na poziomie 22%, dodał prezes.ROE wyniosło 19,5% w I kw. br. wobec 17,4% rok wcześniej."To bardzo dobry wynik i dobrze rokuje jeśli chodzi o nasz cel - powyżej 22% w 2020 roku" - podkreślił Surówka.Więcej najnowszych wiadomości o PZU >>>

Udział w rynku ubezpieczeń

Prezes poinformował, że jest także spokojny, jeśli chodzi o cel udziału w rynku ubezpieczeń majątkowych, zawarty w strategii."Po I kwartale jesteśmy nieco poniżej, tj. mamy 35,1% wobec 38% w strategii. Jesteśmy w fazie, w której widzimy testowanie rynku, jeśli chodzi o ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie jest to odchylenie, które nas martwi, ale przestrzeń testowania nieco się wyczerpuje" - powiedział Surówka.Dodał, że w segmencie majątkowym rentowność PZU jest wciąż na bardzo dobrym poziomie."Nasz wskaźnik mieszany jest na poziomie 87% wobec 92%, które zakładamy i uważamy, że to jest bardzo dobry wynik" - powiedział.

Prezes wskazał, że I kwartał br. w PZU Życie był tradycyjnie nieco słabszy pod względem wyników z powodu nasilenia zgonów w tym okresie, ale zgodny z oczekiwaniami.

Cel PZU

Celem jest osiągniecie w ubezpieczeniach grupowych i kontynuowanych indywidualnych marży na poziomie 20% w 2020 r. Po I kw. wyniosła ona 16,8%."W PZU Zdrowie przekroczyliśmy granicę 2- cyfrowej rentowności i jesteśmy na dobrej drodze, by pokazać 12% marży EBITDA w 2020 r." - powiedział prezes.Na koniec marca marża EBITDA wyniosła 10,6%.Liczba klientów PZU Zdrowie wyniosła 609,8 tys., zaś w 2020 r. ma przekroczyć 1 mln.

PZU liczy na finalizację przejęcia Falck Centra Medyczne w II kw. 2019 r.

PZU oczekuje, że w II kwartale br. zakończy przejęcie 100% udziałów w spółce Falck Centra Medyczne, poinformował prezes PZU Życie Roman Pałac."W pierwszym kwartale ogłosiliśmy porozumienie z grupą Falck, mamy już decyzję UOKiK i spodziewamy się, że w II kwartale zakończymy przejęcia spółek z grupy Falck. Po przejęciu Falck będziemy mieć 97 placówek własnych, a łącznie ponad 2 tys." - powiedział Pałac podczas konferencji prasowej.Sieć medyczna PZU Zdrowie liczyła 65 własnych placówek w połowie marca. Ponadto współpracuje z 2100 ośrodkami zdrowia w 550 miastach w całej Polsce. Z usług medycznych oferowanych przez PZU na koniec 2018 r. korzystało 2,3 mln klientów.Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: