PZU uruchamia pilotażowo nowy system centralny

Finanse i gospodarka

Zgodnie z harmonogramem, dzisiaj nastąpi pilotażowe uruchomienie Platformy Everest i produktu PZU Auto. Pilotaż obejmuje sprzedaż w sieci wyłącznej w Lublinie.

Zgodnie z harmonogramem, dzisiaj nastąpi pilotażowe uruchomienie Platformy Everest i produktu PZU Auto. Pilotaż obejmuje sprzedaż w sieci wyłącznej w Lublinie.

Platforma Everest, wdrażana przez PZU wraz z Sollers Consulting, obejmuje systemy Policy Center i Billing Center, dostarczone przez Guidewire. Systemy te mają na celu zarządzanie produktami, polisami oraz rozliczeniami z klientami i pośrednikami. Prace nad rozwojem i parametryzacją systemu centralnego rozpoczęły się w grudniu 2012.

"Bardzo cieszymy się, że pierwszy etap projektu jest uruchamiany zgodnie z planem" - powiedział Grzegorz Podleśny, menedżer projektu z ramienia Sollers Consulting. "Jest to dopiero pierwszy etap i dużo pracy jest jeszcze przed nami."

Projekt realizowany jest przez zespół PZU, Guidewire, Sollers Consulting i E&Y.

W prezentacji wyników finansowych za III kwartał 2013 r. PZU informuje:

  • Pełny pilotaż nowego system rozpocznie się w styczniu 2014 r.
  • Do końca 2014 r. wdrożeniem objęci zostaną agenci wyłączni oraz Oddziały PZU
  • Rok 2015 to wdrożenie zewnętrznych kanałów sprzedaży masowej
  • Ostatni krok to wdrożenie biznesu korporacyjnego od początku 2016 r.

Jest to jeden z kilku dużych projektów, które Sollers Consulting prowadzi wspólnie z Guidewire. Obecnie wdrażana jest również platforma likwidacji szkód w Warcie na bazie Guidewire ClaimsCenter. Sollers Consulting wspiera ponadto wdrożenia systemów Guidewire za granicą. Dla potrzeb realizowanych i planowanych projektów Sollers Consulting zbudował silny zespół posiadający kompetencje wdrożeniowe systemów Guidewire.

9 grudnia Sollers Consulting wraz z Guidewire organizują międzynarodową konferencję w Warszawie o "Innowacjach w ubezpieczeniach". Podczas konferencji PZU, Warta i AVIVA z Wielkiej Brytanii opowiedzą o wdrożeniach systemów polisowych i likwidacji szkód realizowanych przez Sollers Consulting i Guidewire. W konferencji wezmą udział zaproszeni ubezpieczyciele z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a także m.in. Szwecji, Turcji, Słowacji, Czech, Rosji i akredytowani dziennikarze.

Udostępnij artykuł: