PZU wypracowało prawie 3/4 wzrostu rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w I połowie 2019 r.

Z rynku

Prawie 3/4 wzrostu rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce w I połowie 2019 r. to zasługa PZU, podał ubezpieczyciel, powołując się na dane Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Prawie 3/4 wzrostu rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce w I połowie 2019 r. to zasługa PZU, podał ubezpieczyciel, powołując się na dane Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Wartość całego rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych wyniosła na koniec I półrocza 2019 r. przeszło 430 mln zł i była o 43,5 mln zł większa niż rok wcześniej #ubezpieczenia #PZU #UbezpieczeniaZdrowotne @GrupaPZU

Według PIU, wartość całego rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych wyniosła na koniec I półrocza 2019 roku przeszło 430 mln zł i była o 43,5 mln zł większa niż rok wcześniej. W tym czasie wartość polis zdrowotnych w PZU zwiększyła się ze 146,7 do 178 mln zł, czyli aż o 31,3 mln zł - wobec 12,2 mln zł wzrostu rynku bez PZU, podkreślił ubezpieczyciel.

Sprzedaż grupowych ubezpieczeń zdrowotnych dla firm

"Osiągamy takie wyniki głównie dzięki sprzedaży grupowych ubezpieczeń zdrowotnych dla firm. Opieka medyczna jest głównym i najbardziej pożądanym benefitem pracowniczym. Decyduje się na niego coraz więcej firm, a opieka medyczna w formie ubezpieczenia ma przewagę nad abonentami medycznymi ze względu na gwarancje, które muszą być spełnione przez ubezpieczyciela. Należy do nich krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza, który dla pacjentów jest kluczowy. Firmy oferujące usługi zdrowotne w ramach abonamentów nie są często w stanie dostarczyć usług zdrowotnych w tak krótkim czasie, jak tego oczekują pacjenci. Dzięki konkurencyjnej ofercie taki gigant, jak Grupa PZU rośnie w imponującym tempie niewielkich startup-ów, co jest wyjątkowym osiągnięciem" - skomentował prezes PZU Życie Roman Pałac, cytowany w komunikacie.

Wydatki na zdrowie będą w Polsce jeszcze rosnąć

Według niego, wydatki na zdrowie, zarówno publiczne, jak i prywatne, będą w Polsce jeszcze rosnąć.PZU Zdrowie ma sieć liczącą już około 100 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu PZU Zdrowie otworzył pierwsze gabinety stomatologiczne, podano w materiale.Jednocześnie Grupa PZU angażuje się w szereg działań o charakterze społecznym. W ramach ogłoszonej w czerwcu społecznej strategii #10latdłużej wspiera profilaktykę zdrowotną i promuje zdrowy tryb życia. Mobilne Stefy Zdrowia PZU, które odwiedziły już kilka tysięcy miejsc w Polsce, oferują bezpłatne porady specjalistów i badania. "Te inicjatywy na rzecz zdrowia i lepszego życia Polaków stały się znakiem rozpoznawczym Grupy PZU. Służą umacnianiu zaufania do nas" - wskazał Pałac.

Projekt "Opaska życia"

"W ostatnich dniach Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła pionierski projekt "Opaska życia". To kolejna, po nowoczesnym systemie ratunkowym PZU GO automatycznie wzywającym pomoc w razie wypadku samochodu, innowacja techniczna PZU mająca wspomagać ratowanie ludzkiego życia" - przypomniano w materiale.Zakładane na rękę elektroniczne urządzenie monitoruje podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmuje personel medyczny o sytuacjach zagrożenia. Projekt został pilotażowo uruchomiony w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach. Ma być rozszerzany o kolejne placówki publicznej służby zdrowia, zapowiedziało PZU.Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: