Qumak dostanie od KNF ponad 11 mln zł

Finanse i gospodarka

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zlecił spółce Qumak wyposażenie swojego centrum przetwarzania danych. Wartość umowy to 11,07 mln zł brutto.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zlecił spółce Qumak wyposażenie swojego centrum przetwarzania danych. Wartość umowy to 11,07 mln zł brutto.

Zgodnie z podpisaną właśnie umową Qumak zaprojektuje i wyposaży warszawskie centrum przetwarzania danych, należące do Komisji Nadzoru Finansowego. Zakres prac obejmuje między innymi instalację pełnej infrastruktury IT, systemu elektroenergetycznego wraz z zasilaniem rezerwowym oraz systemu chłodzenia. Gotowe data center będzie spełniać rygorystyczne wymogi co do bezpieczeństwa i standardów eksploatacyjnych. Qumak zobowiązał się do wykonania prac w ciągu 180 dni. Po przekazaniu inwestycji przez trzy lata technologiczno-informatyczna spółka będzie odpowiadać za serwis techniczny i gwarancyjny obiektu.

- Projektowanie, budowa i wyposażanie centrów danych to jedna z naszych kluczowych linii biznesowych. W zeszłym roku odpowiadała ona za 20 proc. naszej sprzedaży. Według rankingów branżowych jesteśmy w tym segmencie liderem w Polsce - przypomina Jacek Suchenek, członek zarządu Qumak SA odpowiedzialny za Pion Realizacji Kontraktów.

Umowa na wykonanie data center KNF to zwieńczenie udanych, pod względem pozyskiwania zleceń, pierwszych czterech miesięcy 2014 roku. Łącznie w tym okresie Qumak zdobył kontrakty o wartości prawie 280 mln zł brutto.

Jak podkreśla zarząd spółki, liczba i wartość złożonych ofert oraz dotychczasowa wysoka skuteczność w pozyskiwaniu zleceń pozwalają zakładać, że poziom przychodów w 2014 roku będzie, zgodnie ze strategią, zauważalnie wyższy niż przed rokiem.

Źródło: Qumak

Udostępnij artykuł: