Qumak S.A. podpisał największy kontrakt w swojej historii

Finanse i gospodarka

144,8 mln zł brutto wart jest podpisany właśnie przez spółkę Qumak dwuczęściowy kontrakt na dostawę infrastruktury informatycznej i oprogramowania na potrzeby projektu w zakresie e-zdrowia realizowanego przez wrocławski Data Techno Park.

144,8 mln zł brutto wart jest podpisany właśnie przez spółkę Qumak dwuczęściowy kontrakt na dostawę infrastruktury informatycznej i oprogramowania na potrzeby projektu w zakresie e-zdrowia realizowanego przez wrocławski Data Techno Park.

To największe zlecenie w historii giełdowej firmy.

Qumak S.A. sfinalizował wygrany jeszcze w ubiegłym roku dwuczęściowy przetarg ogłoszony przez Data Techno Park na realizację Medycznego Centrum Przetwarzania Danych (MCPD) we Wrocławiu. Wartość parafowanych właśnie umów to 144,8 mln zł brutto. Jest to największy kwotowo kontrakt zdobyty przez technologiczno-informatyczną spółkę.

Zakres prac, którego dotyczą umowy, obejmuje m.in.: dostawę sprzętu informatycznego, stworzenie infrastruktury sieciowej, wdrożenie oprogramowania do rozwiązań typu cloud computing, rozwiązań z zakresu HIS (Hospital Information Systems) czy platformy e learningowej.

- Będzie to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej tak kompleksowe i zintegrowane centrum e-zdrowia. Uczestnictwo w tego typu innowacyjnych projektach to element realizowanej przez nas strategii - mówi Paweł Jaguś, prezes Qumak S.A.

Powstanie MCPD umożliwi tworzenie cyfrowych medycznych, statystycznych i multimedialnych baz danych, rozwój usług telemedycznych, przetwarzanie oraz przechowywanie danych na potrzeby innowacyjnych firm z sektora biomedycznego, rozwój bioinformatyki oraz platform i systemów e-learningowych dla branży medycznej. Wrocławskie MCPD to kluczowy element projektu pn. "Utworzenie ogólnopolskiego ośrodka innowacji i transferu technologii w zakresie e-zdrowia", który w dużej części dotowany jest ze środków unijnych.

Realizacja prac rozpocznie się  niezwłocznie po podpisaniu umowy. Ich zakończenie zaplanowano na 15 listopada 2014 r.

Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętą na początku ubiegłego roku strategią na lata 2013-2016 giełdowa spółka chce sukcesywnie zwiększać udział w rynku użyteczności publicznej oraz realizować interdyscyplinarne projekty o wysokim zaawansowaniu technologicznym. Zlecenia o podobnym stopniu złożoności spółka wdraża obecnie m.in. w ramach kontraktów: na stworzenie inteligentnego systemu komunikacji w Trójmieście (TRISTAR) czy budowę centrum wczesnego ostrzegania przed kataklizmami naturalnymi - ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju).

Źródło: Qumak S.A.

Udostępnij artykuł: