Rachunki i karty bez opłat, darmowe wpłatomaty i bezprowizyjne bankomaty w ofercie Raiffeisen Polbank dla firm

Bankowość

Raiffeisen Polbank wzbogacił ofertę produktową dla małych przedsiębiorstw o nowe rozwiązania, wzmacniając pozycję lidera w segmencie MSP. Bank udostępnił klientom korzystającym z Pakietu Handlowego, Płatnościowego i Walutowego niemal 290 darmowych wpłatomatów i ponad 4 tys. bezprowizyjnych bankomatów.

Raiffeisen Polbank wzbogacił ofertę produktową dla małych przedsiębiorstw o nowe rozwiązania, wzmacniając pozycję lidera w segmencie MSP. Bank udostępnił klientom korzystającym z Pakietu Handlowego, Płatnościowego i Walutowego niemal 290 darmowych wpłatomatów i ponad 4 tys. bezprowizyjnych bankomatów.

Transakcje w maszynach można realizować bez opłat, wykorzystując kartę Visa Business - wydawaną również bezpłatnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci, którzy do tej pory realizowali wpłaty gotówki w oddziałach, mogą wpłacać pieniądze na konta firmowe bez ponoszenia związanych z tym kosztów. Przykładowo, firma dokonująca miesięcznie w kasie banku 10 wpłat zamkniętych po 20 tys. zł zaoszczędzi 580 zł. Klienci mogą również korzystać z sieci 4 tys. bezprowizyjnych bankomatów Raiffeisen Polbank oraz Euronetu. Oszczędność z tytułu bezpłatnych wypłat w bankomatach wyniesie przykładowo 300 zł przy 30 transakcjach po 200 zł w miesiącu.

"Najnowszymi zmianami w ofercie potwierdzamy pozycję lidera bankowości dla sektora MSP. Chcemy być dla małych i średnich firm bankiem pierwszego wyboru. Dlatego udostępniamy rozwiązania, które pozwalają firmom ograniczyć koszty związane z podstawowymi czynnościami bankowymi" - mówi Karol Stępień, szef linii biznesowej MSP w Raiffeisen Polbanku.

Firmy segmentu MSP mogą korzystać w Raiffeisen Polbanku z jednego z trzech pakietów transakcyjnych: Handlowego, Płatnościowego i Walutowego. Charakteryzują się one prostą konstrukcją, kompleksowością oraz elastycznością, pozwalającą na dostosowanie właściwego dla danej firmy rozwiązania. Elastyczne podejście przejawia się m.in. w oferowaniu atrakcyjnych stawek za usługi, które z punktu widzenia prowadzonej działalności są dla firmy najważniejsze. Bez opłat realizowane są zatem w ramach wszystkich pakietów wypłaty z bankomatów i wpłaty we wpłatomatach. Także rachunki bieżący, pomocniczy i lokacyjny w każdym pakiecie prowadzone są bezpłatnie.

W ramach rachunku lokacyjnego bank oferuje atrakcyjne oprocentowanie środków oraz nielimitowane bezpłatne przelewy wewnętrzne. Klient nie poniesie też opłat za dostęp do systemu bankowości internetowej, platformy wymiany walut R-Dealer oraz wydanie i prowadzenie karty płatniczej do rachunku. Dodatkowo bez limitów kwotowych można realizować przelewy euroregulowane, a koszt takiej usługi np. w Pakiecie Walutowym wynosi jedynie 5 zł. Stawki za przelewy krajowe wynoszą 0,50 zł, a za przelewy do ZUS i US opłaty nie są pobierane. Przelewy w walucie europejskiej będące odpowiednikami  SORBNETu, tzw. TARGET, realizowane są w czasie rzeczywistym. Koszt takiego przelewu
w Pakiecie Płatnościowym wynosi 45 zł. W ramach Pakietu Handlowego z kolei bank oferuje bezpieczną i praktyczną usługę, która umożliwia przedsiębiorcom akceptację transakcji realizowanych kartami płatniczymi. Oprócz różnych typów terminali płatniczych, w jej skład wchodzą rozmaite usługi dodatkowe, np.: akceptacja płatności zbliżeniowych, realizacja wypłat gotówkowych - cashback, logowanie kasjerów, umieszczanie komunikatów marketingowych czy doliczanie napiwków.

Źródło: Raiffeisen Bank Polska S.A.

Udostępnij artykuł: