Rada w Diners Club Polska

Finanse i gospodarka

Zgromadzenie wspólników Diners Club Polska po raz pierwszy w historii firmy powołało radę nadzorczą. W jej skład weszli fachowcy z Polski i Austrii z wieloletnim doświadczeniem w bankowości.

Zgromadzenie wspólników Diners Club Polska po raz pierwszy w historii firmy powołało radę nadzorczą. W jej skład weszli fachowcy z Polski i Austrii z wieloletnim doświadczeniem w bankowości.

Członkami rady nadzorczej zostali związani z Diners Club doświadczeni eksperci rynku finansowego - Karl Kainzner i Peter Schwingelschloegl oraz znany na polskim rynku bankowym Miłosz Brakoniecki, współzałożyciel i członek zarządu Obserwatorium.biz.

- Powołanie rady nadzorczej to działanie, które jako zarząd Diners Club Polska rekomendowaliśmy na zgromadzeniu wspólników w ubiegłym roku. Dzięki temu, że w skład organu nadzorczego weszli fachowcy z wieloletnim doświadczeniem na rynku finansowym, wzmocnimy nadzór wewnętrzny w firmie. Powołanie rady nadzorczej wpisuje się w strategię Diners Club Polska oraz jest zgodne z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi najlepszych zasad ładu korporacyjnego - mówi Katarzyna Fatyga, dyrektor generalna i prezes zarządu Diners Club Polska.

Karl Kainzner od 2012 r. jest członkiem zarządu DC Bank AG, a od 2013 r. równolegle członkiem zarządu Diners Club Czechy. Z rynkiem finansowym i bankowym jest związany od lat 80. Pracował m.in. jako członek zarządu fundacji Banku Austria, dyrektor zarządzający w AirPlus Air Travel Card Vertriebsges gdzie odpowiadał za rozwój produktów, obsługę klientów i sprzedaż w sektorze bankowości prywatnej.

Peter Schwingelschloegl dotychczas zasiadał w zarządzie Diners Club Polska. Od 2012 r. pełni funkcję CFO w DC Bank AG, który jest 100- procentowym udziałowcem Diners Club Polska. Wcześniej pracował na stanowisku CFO Diners Club CEE Holding AG. Z rynkiem finansowym i bankowym jest związany od przeszło 25 lat. Pracował m.in. w Bank Austria, w którym odpowiadał za finanse, audyt wewnętrzny i zasoby ludzkie.

Miłosz Brakoniecki jest współzałożycielem i członkiem zarządu polskiej niezależnej spółki doradczej Obserwatorium.biz specjalizującej się we wdrażaniu strategii cyfrowych dla sektora finansowego i IT oraz współtwórcą największego w Polsce serwisu crowd-foundingowego Siepomaga.pl i Fundacji Siepomaga.pl. W latach 2006-2014 jako dyrektor bankowości elektronicznej w Banku Zachodnim WBK odpowiadał za rozwój biznesowy bankowości elektronicznej, sprzedaż przez kanały elektroniczne oraz płatności elektroniczne. Jako lider biznesowy uczestniczył w wielu projektach min. wdrożenia i promocji bankowości mobilnej, wdrożenia formuły sprzedaży "na klik" produktów banku oraz integracji bankowości elektronicznej przejętego Kredyt Banku. Koordynował w banku od strony biznesowej prace wdrożeniowego systemu płatności mobilnych Blik. W latach 2010-2013 odpowiadał również za rozwój biznesowy kart płatniczych w BZ WBK, w tym min. za zarządzanie liniami biznesowymi kart debetowych dla klientów indywidualnych i biznesowych, migrację produktów przejętego Kredyt Banku oraz wprowadzanie nowych produktów np. karty korporacyjnej. W latach 2012-14 pełnił funkcję członka Prezydium Rady Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Diners Club Polska

Udostępnij artykuł: