Radosław Cholewiński w zarządzie Skarbiec TFI

Kadry

Radosław Cholewiński dołączył do zarządu Skarbiec TFI, podała spółka. Uchwałę o powołaniu Radosława Cholewińskiego rada nadzorcza Skarbiec TFI podjęła 25 stycznia 2022 r.

Logo Skarbiec TFI
Źródło: Materiały prasowe

Radosław Cholewiński dołączył do zarządu Skarbiec TFI, podała spółka. Uchwałę o powołaniu Radosława Cholewińskiego rada nadzorcza Skarbiec TFI podjęła 25 stycznia 2022 r.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Skarbiec TFI wystąpiło z wnioskiem do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Radosława Cholewińskiego na członka zarządu Towarzystwa nadzorującego podejmowanie decyzji inwestycyjnych dotyczących portfeli inwestycyjnych funduszy zarządzanych przez towarzystwo lub portfeli, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych zarządzanych przez spółkę, podano.

"Jednym z największym wyzwań na rynku funduszy inwestycyjnych, zarówno w tym roku, jak i w kolejnych latach, będzie umiejętne dopasowanie strategii działania do nowych oczekiwań klientów. Dziś, w związku z sytuacją geopolityczną, inwestorzy poszukują przede wszystkim takich rozwiązań, które oferują najstabilniejszą relację możliwego do osiągnięcia zysku w stosunku do wziętego ryzyka. W Skarbiec TFI elastycznie dopasowujemy się do nowych realiów makroekonomicznych, stawiamy na najwyższej jakości działania zarządcze. Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami produktowymi, rozmawiamy także z innymi zespołami autorskimi obecnymi już na rynku w kontekście uzupełnienia naszej oferty inwestycyjnej. Wsparcie Radosława Cholewińskiego, jego bogate doświadczenie rynkowe będzie niezwykle cenne w tym procesie" - powiedział prezes Skarbiec TFI i Skarbiec Holding Piotr Szulec, cytowany w komunikacie.  

Doświadczenie zawodowe

Radosław Cholewiński od 15 lat związany jest z rynkiem finansowym. Od ponad 11 lat zarządza portfelami inwestycyjnymi. Od 2013 r. był związany z Pekao TFI (dawniej Pioneer Pekao TFI), gdzie pełnił funkcję zarządzającego funduszami, a następnie wicedyrektora zespołu zarządzania portfelami dłużnymi, podano także.

Czytaj także: Anna Milewska odwołana z zarządu Skarbiec TFI; prezesem Piotr Szulec >>>

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: