Rafał Milczarski

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Prezes Zarządu Polskie Linie Lotnicze LOT

Fot. Polskie Linie Lotnicze LOT

Prezes Zarządu Polskie Linie Lotnicze LOT

Menedżer z bogatym, międzynarodowym doświadczeniem w branży transportowej.

28 stycznia 2016 r. Rada Nadzorcza Spółki powołała go na stanowisko Prezesa Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Od 2017 roku jest także szefem stowarzyszenia AIRE (Airlines International Representation in Europe), które gromadzi przewoźników z całej Europy, a od 2018 roku prezesem Polskiej Grupy Lotniczej. W skład PGL-u wchodzą najważniejsze firmy z branży lotniczej, znajdujące się w portfelu Skarbu Państwa. To m.in. LOT, LOT AMS oraz LS Airport Services. W sierpniu 2019 roku Milczarski został powołany do Rady Gubernatorów IATA.

Ukończył wydział ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Podczas studiów odbywał praktyki między innymi w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie. Po studiach pracował w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited z Wielkiej Brytanii.

Współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce. W 2005 roku wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL – towarowego przewoźnika kolejowego, którego jako prezes i współwłaściciel poprowadził od start-upu do osiągnięcia kilkuprocentowego udziału w rynku przewozów towarowych w Polsce. Jest też założycielem i byłym prezesem Freightliner DE, niemieckiej spółki zależnej Freightliner PL oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Prywatnie jest mężem Martyny i ojcem Marysi, Jasia, Ignacego i Brunona. Interesuje się historią i gospodarką.

Udostępnij artykuł: