Ranking Banków 2019 – najlepsze „konto bieżące” zdaniem młodych klientów

Finanse osobiste

Getin Noble Bank - Logo
Getin Noble Bank - Logo (źródło: Getin Noble Bank)

Tegoroczny XXIV Ranking Miesięcznika Finansowego BANK 2019 oprócz nawiązania do tradycji zawierał nowe kategorie - w tym "Bank dla Młodych". Oddano głos młodym i to oni zdecydowali komu należy przyznać nagrodę.

Najwyższą ocenę w podkategorii RACHUNEK BIEŻĄCY młodzi klienci przyznali #GetinNobleBank S.A., który otrzymał 5,39 na 6 możliwych punktów

Dzisiaj rozpoczynamy omówienie poszczególnych podkategorii Rankingu. W pierwszej kolejności prezentujemy kategorię „Bank dla Młodych”, podkategorię „Konto bieżące.

W badaniu ankietowym udział wzięło ponad 2,6 tys. klientów banków z całej Polski w wieku do 26 lat.

Konto bieżące jest podstawowym produktem zarządzania finansami osobistymi, dlatego też kategoria ta ma szczególne znaczenie.

Badania wykazały, że najwyższą ocenę w tej podkategorii młodzi klienci przyznali Getin Noble Bank S.A., który otrzymał 5,39 na 6 możliwych punktów (średnia z ocen w skali szkolnej 1-6). Zaraz za nim znalazł się Nest Bank S.A., uzyskując notę 5,38 pkt. Na trzecim miejscu podium znalazł się Bank Millennium S.A., oceniony przez ankietowanych na 5,37 pkt.

– Cieszymy się, że młodzi klienci doceniają naszą ofertę produktową. Niezmiennie stawiamy na proste do zrozumienia i przyjazne produkty finansowe. Mam na myśli przede wszystkim Konto Proste Zasady, które klientom do 26. roku życia oferuje szeroki wachlarz usług całkowicie bezpłatnie. Młodzi ludzie to doceniają. W ramach naszego konta osobistego klienci otrzymują nie tylko bezpłatne bankomaty w całej Polsce, ale także usługę wielowalutową czy przelewy natychmiastowe. Zadowoleni klienci, zwłaszcza ludzie młodzi, chętnie polecają produkty, z których korzystają. Dlatego Getin Bank ma w ofercie program rekomendacyjny „Polecam Proste Zasady” dla posiadaczy kont osobistych. Każdy zadowolony z naszego konta klient może polecić je swoim znajomym albo rodzinie i otrzymać za polecenie 100zł. Nowych klientów, którzy otworzą Konto Proste Zasady z polecenia nagradzamy kwotą 50 zł. Przygotowujemy również ofertę skierowaną dla najmłodszych klientów, czyli młodzieży w wieku 13-18 lat, aby mogli w prosty i przyjazny sposób rozpocząć przygodę ze światem finansów – komentuje wyniki Rankingu Bartłomiej Wasiuk, dyrektor Wydziału Rachunków Bieżących Getin Noble Banku.

W tegorocznym rankingu banków, po uwzględnieniu wyników ze wszystkich czternastu podkategorii, w pierwszej trójce znalazły się mBank, Bank Millennium oraz BNP Paribas – okazuje się zatem, że ocena głównego produktu bankowego, jakim jest konto bieżące – poza przypadkiem drugiej pozycji Banku Millennium w obu zestawieniach – nie musi przesądzać o ogólnym odbiorze banku przez ich klientów.

Ranking Banków „Miesięcznika Finansowego BANK” 2019

Kategoria „Bank dla Młodych” – Klasyfikacja łączna

Miejsce

Bank

Ocena

1. mBank 55,59
2. Bank Millennium 54,91
3. BNP Paribas 54,56
4. ING Bank Śląski 53,50
5. PKO Bank Polski 53,18
6. Santander Bank Polska 51,90
7. Nest Bank 51,84
8. Getin Noble Bank 51,34
9. Bank Pekao 50,49
10. Credit Agricole 48,45
11. Alior Bank 48,44
12. Bank Spółdzielcze 47,80

Omówienie pozostałych podkategorii już wkrótce na łamach portalu aleBank.pl.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: