Raport: Dochodzenia należności na rzecz banków i instytucji finansowych

BANK 2011/10

W latach 90., a nawet jeszcze na początku tego wieku w Polsce przeważała negatywna opinia o niewydolnym wymiarze sprawiedliwości oraz o przewlekłych i skomplikowanych procedurach sądowych. Panowało również przekonanie, że powierzenie kancelarii prawniczej prowadzenia przed sądem sprawy lub grupy spraw o zapłatę, choćby najprostszych, wiąże się ze sporymi wydatkami i długim oczekiwaniem na niepewny rezultat.

Paweł Śladowski, partner w Kancelarii Prawniczej Maciej Panfil i Partnerzy

W ostatnich latach te stereotypy uległy zmianie. Stało się tak między innymi za sprawą tego, że w początkach naszego wieku doszło do wyodrębnienia się grupy kancelarii prawniczych, których specjalnością stało się dochodzenie należności od dłużników. Węższa specjalizacja tych kancelarii wpłynęła na znaczący wzrost jakości prowadzonej przez nie obsługi spraw. Usługi prawnicze w zakresie dochodzenia należności różnią się bowiem znacząco od usług doradztwa prawnego.

Zmiany przepisów

Jakość usług prawniczych w zakresie dochodzenia należności na drodze sądowej i ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: