Raport Roczny PKO Banku Polskiego po raz kolejny na podium

Bankowość

Trzeci rok z rzędu PKO Bank Polski otrzymał specjalne wyróżnienie i tytuł „The Best of The Best” w konkursie na najlepszy raport roczny ogłaszanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Trzeci rok z rzędu PKO Bank Polski otrzymał specjalne wyróżnienie i tytuł „The Best of The Best” w konkursie na najlepszy raport roczny ogłaszanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Wyróżnienie jest dowodem najwyższej jakości raportów rocznych Banku. Kapituła konkursu doceniła jego wartość użytkową dla inwestorów GPW, zastosowanie standardów MSSF/MSR oraz publikację w Internecie (w wersji html) podkreślając najwyższą jakość we wszystkich ocenianych obszarach. Uznanie zyskała kompletność, spójność oraz jasna i logiczna prezentacja danych. Z uwagi na grupę odbiorców (przede wszystkim obecni i przyszli inwestorzy) i publikowane w nim treści jest on istotnym elementem komunikacji korporacyjnej. Wpływa na postrzeganie spółki.

W Raporcie Rocznym PKO Banku Polskiego obok danych finansowych, strategii i prognoz gospodarczych z uwzględnieniem ryzyka, kierunków rozwoju działalności w odniesieniu do wszystkich obszarów są informacje o przyszłych zdarzeniach, szacunki zarządzających oraz zasady stosowania ładu korporacyjnego. Istotną rolę odgrywa również grafika, stanowi ona nie tylko element wizerunkowy, ale przede wszystkim wzmacnia przekaz. W 2014 roku motywem graficznym wersji marketingowej raportu były zdjęcia wybranych inwestycji klientów korporacyjnych współpracujących z Bankiem.

Celem konkursu „The Best Annual Report” – zorganizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków już po raz dziesiąty -  jest promocja raportów rocznycho najwyższej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Uczestniczyć w nim mogą wszystkie podmioty przygotowujące skonsolidowane raporty roczne wg MSSF/MSR, także spółki zagraniczne oraz skarbu państwa.  Uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach „firmy z parkietu głównego” i „firmy z rynku New Connect”. Przedsięwzięcie ma charakter edukacyjny.

W prestiżowym konkursie „The Best Annual Report” PKO Bank Polski bierze udział od 8 lat. Regularnie zdobywa wyróżnienia, m.in. Raport za 2010 rok został uhonorowany Nagrodą Główną dla Banków, za 2011 rok - I Główną Nagrodą w kategorii Banki i Instytucje Finansowe za zebranie największej liczby punktów łącznie w trzech kategoriach. Począwszy od sprawozdania za rok 2012 nasz Raport Roczny otrzymuje nagrodę specjalną „The Best of the Best” - dla najlepszego banku, który w ostatnich latach trzy razy zajmował pierwsze miejsce w konkursie „The Best Annual Report”. Warto dodać, że wersja marketingowa Raportu Rocznego za 2012 r. otrzymała Srebrną Szpaltę w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Prasy Firmowej, w kategorii wydawnictwo jednorazowe.

Źródło: PKO Bank Polski

Udostępnij artykuł: