Raport: Specjalistyczne usługi doradcze – Wygrają „konserwy”

BANK 2009/03

Jeżeli ktoś wyjdzie wzmocniony po obecnym kryzysie, to PKO BP, Bank Pocztowy, BGK, banki spółdzielcze, a także kasy SKOK. Instytucje uznawane kilka lat temu za zbyt konserwatywne nie wpadły w swoistą pułapkę, jaką zgotowała światowym gigantom nazbyt wyrafinowana inżynieria finansowa.

Marek Rogalski

W ich przypadku nie porusza się możliwości ustawowej sterylizacji toksycznych aktywów, która mogłaby mieć miejsce tylko przy wsparciu finansowym i organizacyjnym państwa. Podczas kiedy „polskie” banki będące pod kontrolą zagranicznego kapitału zaczynają wdrażać dość zachowawczą politykę, która w większym stopniu jest wynikiem trudnej sytuacji spółek matek, PKO BP zastanawia się nad nowymi akwizycjami. Swoją szansę widzą także spółdzielcy, którzy mają szanse przyciągnąć do siebie tzw. drobną przedsiębiorczość, czyli wcale nie tak małą rzeszę klientów. Można powiedzieć, że niejako samoistnie spełniają się dawne postulaty niektórych prawicowych polityków.

Z pana w sługę

W ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: