Raport specjalny Bancassurance: Rekomendacja U – jak to się robi?

BANK 2015/10

Za nami pierwsze miesiące życia z Rekomendacją U. Przestawienie partnerów bankowych oraz własnej organizacji na tryb sprzedaży indywidualnej wydawało się karkołomnym zadaniem. Dziś obawy ustąpiły miejsca pewności, że w przedsięwzięciu tkwi potencjał biznesowy.

Za nami pierwsze miesiące życia z Rekomendacją U. Przestawienie partnerów bankowych oraz własnej organizacji na tryb sprzedaży indywidualnej wydawało się karkołomnym zadaniem. Dziś obawy ustąpiły miejsca pewności, że w przedsięwzięciu tkwi potencjał biznesowy.

Marat Nevretdinov
wiceprezes TU Europa i TU na Życie Europa

Dla tak wyspecjalizowanego gracza, jakim jest Grupa Ubezpieczeniowa Europa, dystrybuująca dotąd ubezpieczenia niemal wyłącznie w formie grupowej, Rekomendacja U była rewolucją. Ze strony instytucji finansowych, z którymi od lat współpraca układała się według ustalonych reguł, dochodziły głosy obaw. Można było oczywiście przyjąć taktykę czekania na rozwój sytuacji lub zacząć działać. Ci, którzy postawili na drugie rozwiązanie, wygrali.

Drugie życie bancassurance

Nowe reguły, które weszły w życie 31 marca 2015 r., dotyczące współpracy na linii bank -ubezpieczyciel opierają się na agencyjnym modelu sprzedaży. Wymagały one od banków poszerzenia wiedzy umożliwiającej obsługę klientów według zmienionych zasad, m.in. doradcy muszą umieć porównać i ocenić oferty różnych ubezpieczycieli w sytuacji, gdy konsument przedstawi w banku własną polisę.

Grupa Europa jeszcze w ub.r. rozpoczęła szkolenie i egzaminowanie osób, które uzyskały uprawnienia osoby wykonującej czynności agencyjne (OWCA). Dziś to grono obejmuje już 32 tys. osób (dane łączne dla spółki majątkowej i życiowej) i nadal rośnie, ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: