Raport Specjalny Bezpieczeństwo Banków: Czy blockchain zrewolucjonizuje bankowość?

BANK 2018/12

reka z myszką komputerową, wyswietlone ikonografiki i napis block chain

O tym, czym jest blockchain i dlaczego warto z niego korzystać opowiadają Grzegorz Gołda, Dyrektor ds. Sprzedaży oraz Marcin Sztanderski, PreSales Director w Cloudware Polska Sp. z o.o.

Blockchain to bardzo zaawansowany rejestr transakcji, płatności oraz zapisów księgowych. – To technologia, która może ułatwić działanie biznesu m.in. poprzez przyspieszenie i uproszczenie transakcji. System oferuje bardzo wiele korzyści, które wiążą się przede wszystkim z bezpieczeństwem i przejrzystością współpracy – mówi Grzegorz Gołda.

Początkowo na technologii blockchain oparte były kryptowaluty. Obecnie jest to jednak tylko ułamek możliwych jej zastosowań. – Sposobów na wykorzystanie blockchaina w praktyce jest tyle, ile wymyślimy. Potencjał tej technologii jest trudny do przecenienia i nie należy wiązać go wyłącznie z kryptowalutami – kontynuuje Grzegorz Gołda.

Ekspert podkreśla przy tym, że blockchaina nie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: