Raport Specjalny. Bezpieczeństwo Banków: Kradzieże tożsamości cyfrowej IBM i Advatech o skutecznych sposobach ochrony

BANK 2019/05

We wrześniu tego roku wejdzie w życie ważna część założeń unijnej dyrektywy PSD2 (Payment Services Directive 2), co zrewolucjonizuje m.in. bankowość elektroniczną i e-commerce. Wśród najważniejszych tematów z dziedziny bezpieczeństwa poruszonych w dokumencie są silne uwierzytelnianie, dostęp innych podmiotów do rachunków klienta oraz monitoring transakcji. Eksperci Advatech i IBM radzą, jak odpowiedzieć na nowe wyzwania związane z PSD2, a także jak zabezpieczyć dane przy użyciu najnowocześniejszych funkcji, w które wyposażony jest hardware IBM.

Nowe przepisy PSD2 mają na celu otwarcie rachunków płatniczych klientów banków dla podmiotów trzecich, które otrzymają dostęp do systemów bankowych. Dzięki temu firmy te będą mogły zweryfikować stan konta klienta i wykonać w jego imieniu transakcję.

Aby pomóc organizacjom w spełnieniu wymagań PSD2, IBM oferuje oparty na analizie ryzyka system kontroli dostępu, który łączy w sobie silne mechanizmy uwierzytelniania klienta, dokładny wgląd w tożsamość cyfrową oraz zrozumienie aktywności w różnych kanałach elektronicznych. Pozwala to na odróżnienie prawdziwych klientów od oszustów.

Kradzieże tożsamości cyfrowej to coraz większy problem

Hubert Ortyl, Business Development Manager Security Solutions z firmy ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: