Raport Specjalny. Bezpieczeństwo Banków: Ochroń swój Office 365 przed atakiem hakerów

BANK 2019/05

Technologie chmurowe, jak Office 365, choć dla instytucji finansowych w Polsce nadal bywają kontrowersyjnym wyborem, stanowią alternatywę dla tradycyjnych środowisk ze względu na elastyczność i brak ograniczeń typowych dla systemów on-premise. Należy jednak pamiętać, że wyniesienie usług do chmury nie oznacza pozbycia się ryzyka. Takie środowiska są również atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Jak się ochronić przed nową falą zaawansowanych zagrożeń wymierzonych właśnie w Office 365?

Joanna Dąbrowska
Sales Engineer
Trend Micro

 Natywne zabezpieczenia pakietu chmurowego Office 365 czasami nie wystarczają do skutecznej obrony przed cyberatakiem. Jak pokazują wyniki Cloud App Security – usługi do dodatkowej ochrony pakietu Office 365, w 2018 r. wykryto 8,9 mln wiadomości e-mail wysokiego ryzyka, które zostały pominięte przez standardowe zabezpieczenia Office 365. Do tych zagrożeń należy m.in.: 1 mln prób dostarczenia szkodliwego oprogramowania, 7,7 mln prób phishingu oraz 103 955 prób ataku typu BEC. Szacuje się, że średni koszt związany z incydentem BEC wynosi obecnie 159 tys. USD, zatem zablokowanie 103 tys. ataków BEC oznacza dla firm oszczędności rzędu 16 mld USD!

Co ciekawe, nawet te jednostki biznesowe, które korzystają z dodatkowych zabezpieczeń Office 365 ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: