Raport Specjalny Bezpieczeństwo: M-drzwi dla cyberprzestępców

BANK 2016/04

Tylko co dziesiąty użytkownik urządzenia mobilnego nie wykorzystuje go do załatwiania spraw finansowych. To znakomita furtka dla cyberprzestępców.

Adam Żółw

Analitycy Gartnera przewidują, że w 2016 r. na świecie w użytku będzie ponad 2 mld telefonów komórkowych. To świadczy o rosnącym znaczeniu urządzeń mobilnych. Według raportu Polska. Jest.Mobi.2015, w ubiegłym roku 58 proc. Polaków powyżej 15. roku życia korzystało ze smartfonów, wykorzystując niemal 19 mln urządzeń. Dodatkowo, według danych polskich operatorów komórkowych, w I kw. 2015 r. w naszym kraju aktywnych było 58,8 mln kart SIM. Różnorodność funkcji i aplikacji możliwych do użytkowania przez telefony komórkowe sprawiają, że smartfony stały się niemal nieodłączną częścią naszego życia. Niezależnie od tego czy przechodzimy przez odprawę biletową na lotnisku, płacimy za parking, szukamy najkrótszej drogi do celu, czy korzystamy z bankowości mobilnej.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: