Raport Specjalny Bezpieczeństwo: Po owocach poznacie, że to atak

BANK 2016/04

W obiegowej opinii system informatyczny jest tak dobry, jak dobrymi specjalistami byli informatycy, którzy go stworzyli. W przypadku systemów bezpieczeństwa można stwierdzić, że są tak dobre, jak ludzie, którzy je obsługują.

Artur Król

O bezpieczeństwie mówi się i pisze bardzo dużo. Według najnowszego raportu Cisco – 2016 Annual Security Report, 45 proc. organizacji z całego świata darzy zaufaniem swoje obecne systemy zabezpieczeń. Mają przy tym świadomość, że współcześni cyberprzestępcy wykorzystują coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane techniki ataków. Choć menedżerowie nie są całkowicie pewni, jak silny jest system bezpieczeństwa wykorzystywany w ich firmach, to 92 proc. z nich zgadza się z opinią, że zarówno organy odpowiedzialne za regulacje prawne, jak i inwestorzy będą wymagali efektywnego zarządzania ryzykiem związanym z cyberzagrożeniami. Dlatego też przewidują konieczność zwiększania inwestycji w rozwiązania zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w obliczu rosnącej cyfryzacji biznesu.

Na ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: