Raport Specjalny Bezpieczeństwo: Zabezpieczanie kont uprzywilejowanych: nowa krytyczna warstwa bezpieczeństwa

BANK 2016/04

Konta uprzywilejowane, które są kluczem do uzyskania kompletnej kontroli nad infrastrukturą przedsiębiorstwa, stają coraz częstszym obiektem cyberataków. Udi Mokady - założyciel i dyrektor generalny firmy CyberArk - opowiada o warstwie bezpieczeństwa opracowanej przez jego firmę z myślą o zarządzaniu dostępem do wrażliwych zasobów informacyjnych przedsiębiorstwa oraz o wykrywaniu nietypowych wzorców działań stanowiących potencjalne zagrożenie.

Alon Shapira

Po dwóch dekadach, w ciągu których brzegowa ochrona infrastruktury IT stała się typową metodą zabezpieczania informacji, organizacje zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że rzeczywiste zagrożenie leży w ich wnętrzu. Może to być zewnętrzny atakujący, który włamał się do sieci, albo jeden z pracowników organizacji, który ma dostęp do zasobów z poziomu systemów przedsiębiorstwa. Firma CyberArk zwróciła uwagę na to nowe zagrożenie już kilka lat temu i obecnie koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań, które chronią kluczowe elementy przedsiębiorstwa – konta uprzywilejowane, czyli takie, które mają przypisany wysoki poziom dostępu do wrażliwych zasobów organizacji.

– Zrozumienie, jak ważna jest ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: