Raport specjalny Horyzonty Bankowości 2016: Polska wśród najbardziej zagrożonych krajów na świecie!

BANK 2016/03

Polska ponownie okazała się najbardziej zagrożonym krajem w Unii Europejskiej pod względem ataków cyberprzestępców! W styczniu 2016 r. nasz kraj spadł o dwie pozycje (z 34. na 36.) w rankingu firmy Check Point najbardziej zagrożonych państw i jest jedynym krajem z naszej części Europy w pierwszej pięćdziesiątce świata!

Dla porównania: Czechy i Słowacja mają wskaźnik zagrożenia czterokrotnie niższy od Polski i zajmują pozycje odpowiednio 97. i 126. w najnowszym rankingu Check Point ThreatCloud World Cyber Threat Map. Co prawda indeks zagrożenia naszego kraju wynosi obecnie 10,3 (wcześniej 17,2 ), co świadczy o poprawie, lecz i tak oznacza to, że na 100 ataków hakerskich 10 jest skutecznych i wyciekają dane w różnej postaci… Najbardziej zagrożonymi są urządzenia w Namibii, z kolei do najbezpieczniejszych należą komputery na Łotwie, w Urugwaju i księstwie Monako.

Na podstawie danych pochodzących z ThreatCloud World Cyber Threat Map, eksperci od bezpieczeństwa firmy Check Point zidentyfikowali ponad 1500 aktywnych typów złośliwego oprogramowania (malware). Jest to wzrost o 25 proc. względem wcześniejszych danych udostępnionych opinii publicznej.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: