Raport specjalny: Konfrontacja z rzeczywistością Test systemów wykrywania zagrożeń „następnej generacji”

BANK 2013/05

Czy ekscytacja tak zwanymi systemami bezpieczeństwa "następnej generacji" jest uzasadniona? Wyniki najnowszych, niezależnych testów wskazują, że w wielu prz ypadkach następna generacja systemów wykrywania zagrożeń znajduje się daleko z tyłu za namierzanymi i zaawansowanymi atakami generacji obecnej.

W rezultacie urządzenia firewall, systemy zapobiegania zagrożeniom oraz webowe bramy sieciowe, promowane obecnie jako produkty „następnej generacji”, mogą być nieadekwatnie wyposażone w kontekście skutecznego, natychmiastowego wykrywania i unieszkodliwiania najbardziej zaawansowanych ataków wymierzonych w użytkowników. Sytuacja ta opisana została w raporcie z testów przeprowadzonych przez niezależne laboratorium certyfikacyjne Miercom w Princeton, New Jersey (kopia raportu firmy Miercom dostępna na stronie http://www.websense. com/proveit). Główny problem to fakt, że w rzeczywistym środowisku dzisiejszych sieci korporacyjnych nawet najnowsza generacja urządzeń bezpieczeństwa nie jest w stanie wykryć ataków zanim dokonają szkód.

Następna generacja testu skuteczności bezpieczeństwa

Historia pokazuje, że większość testów skuteczności bezpieczeństwa przeprowadzana jest ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: