Raport Specjalny – Obrót Gotówkowy: Przygotowani do wyzwań

BANK 2016/09

Rozmowa ze Zbigniewem Kłosem, prezesem zarządu firmy Kłos Nowoczesne Technologie Bankowe Sp. z o.o.

Rozmowa ze Zbigniewem Kłosem, prezesem zarządu firmy Kłos Nowoczesne Technologie Bankowe Sp. z o.o.

Rok 2016 nie należy do najłatwiejszych, jak pan zatem postrzega przyszłość?

– Lata spędzone w biznesie nauczyły mnie, że mamy okresy lepsze i gorsze, jednak podstawowym elementem jest ciągły rozwój. Poprzez kreowanie nowych rozwiązań mamy również możliwość dywersyfikacji działań, a to zawsze ułatwia prowadzenie biznesu w trudniejszych czasach.

No właśnie, firma KŁOS jest znana jako lider wśród dostawców multisejfów, wrzutni, jak również specjalistycznych zamków. Jakie widzi pan tu możliwości rozwoju?

– Nasze produkty rozwijamy od 1964 r., kiedy to jeszcze mój ojciec rozpoczął dostawy wrzutni do Narodowego Banku Polskiego. Klienci poszukują rozwiązań, które umożliwiają szeroką integrację z systemami. Obecnie uruchamiamy produkcję nowego typu multisejfu, który pozwala na zdalne zarządzanie przy pełnej automatyzacji samej obsługi.

Brzmi to interesująco, szczególnie biorąc pod uwagę dotychczasową obsługę tego typu urządzeń. Kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwsze zainstalowane urządzenie?

– Jeszcze w tym roku planujemy instalacje w pilotażowych placówkach. Następnie po okresie pilotażu przystąpimy do instalacji na terenie całego kraju.

Trzymamy zatem kciuki. A poza multisejfem, jakie ma pan plany rozwojowe?

– Przystąpiliśmy do realizacji szeregu projektów z naszym partnerem GRG Banking, wdrażając nowoczesne urządzenia na rynek polski. Są to nie tylko liczarki czy sortery, ale także bankomaty, wrzutnie, recyclery kasjerskie oraz placówki samoobsługowe VTM (...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: