Raport specjalny: Oferty bancassistance

BANK 2014/10

Korzystanie z ubezpieczenia w powszechnym odczuciu wiąże się z wystąpieniem jakiegoś z zasady niechcianego traumatycznego zdarzenia. W przypadku usługi assistance kontakt z ubezpieczycielem to konkretna pomoc i wsparcie z zewnątrz. Jeśli ktoś miał okazję skorzystać z takich usług, z reguły chętnie do nich wraca. Oferowanie usług assistance to uatrakcyjnienie oferty bankowej i czynnik mający pozytywny wpływ na postrzeganie banku.

BOGDAN SZADKOWSKI

Większość klientów bardzo pozytywnie ocenia usługi assistance, dlatego też banki dodają je również w formie gratisu. Jednak nadal wiele osób nie decyduje się na to. Warto ich namawiać, bo w tym przypadku mamy duże szanse uzyskać pozytywny efekt wizerunkowy i życzliwe komentarze w serwisach społecznościowych. W zależności od oferowanego produktu bankowego dołącza się do niego ubezpieczenia assistance. Do konta osobistego najczęściej: assistance domowy i rodzinny, medyczny, samochodowy i infolinie. Do karty kredytowej: assistance domowy i rodzinny, medyczny, NNW i infolinię. Z kolei do kredytu: assistance domowy i rodzinny, medyczny, samochodowy, NNW, podróżny i concierge.

Na rynku jest i powstaje wiele ciekawych ofert – niejako w odpowiedzi na pojawiające się nowe potrzeby, choć...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: