Raport Specjalny – Płatności Bezgotówkowe: Czy można płacić kartą?

NBS 2018/11

Polacy bardzo polubili płatności bezgotówkowe. Oczekują od punktów usługowych takiej możliwości rozliczenia i rezygnują z zakupów, gdy nie mogą posłużyć się kartą.

Polacy bardzo polubili płatności bezgotówkowe. Oczekują od punktów usługowych takiej możliwości rozliczenia i rezygnują z zakupów, gdy nie mogą posłużyć się kartą.

To dlatego, że coraz rzadziej mają  przy sobie gotówkę i cenią sobie  wygodę, komfort oraz bezpieczeństwo  transakcji. Więcej są też skłonni kupić,  gdy mogą zapłacić kartą. Potwierdzają  to nie tylko statystyki, ale i doświadczenia  samych przedsiębiorców.

Swój gabinet fizjoterapii otworzyłam  w czerwcu 2017 r. Przyjeżdżają  do mnie mieszkańcy Łodzi, ale również  innych okolicznych miejscowości, takich  jak Aleksandrów Łódzki. Zdarzają się  też pacjenci zagraniczni. W pewnym  momencie zaczęły pojawiać się pytania  o możliwość płacenia kartą. Mimo że  najbliższy bankomat znajduje się 500  m od mojego gabinetu, pacjentom nie na  rękę było z niego korzystać. Brak możliwości  płatności zbliżeniowych powodował  wręcz, że niektórzy nie wracali na  kolejne wizyty. Dlatego też w czerwcu  tego roku zdecydowałam się przystąpić  do Programu Polska Bezgotówkowa  i poprosić o zainstalowanie terminala  – mówi Aneta Zientkiewicz, właścicielka  gabinetu fizjoterapii w Łodzi.

Zapewnijmy klientowi  swobodę wyboru 

Dzisiejszy konsument, kupując,  dokonuje wyboru spośród  szerokiej oferty usług – ale  nie wszystko da się określić  z góry i zaplanować.

– Płatności w moim  gabinecie wykonuje się  zawsze po wykonaniu  usł...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: