Raport Specjalny – płatności cyfrowe 2017: Sprawdza się w banku spółdzielczym?

NBS 2017/03

Współcześni klienci chcą korzystać z wszystkich usług i technologii, jakie oferują dziś instytucje finansowe. Banki spółdzielcze chcą przekonać do siebie także i młodszych klientów. Dlatego od kilku lat rośnie ich zainteresowanie obecnością na portalach społecznościowych, rozwijają lifestylowe blogi i inwestują w nowe technologie, w tym w bankowość mobilną.

Bohdan Szafrański

Wdrażanie nowinek technologicznych wiąże się z ryzykiem, ale też wyróżnia na tle konkurencji. Warto tu przypomnieć, że pierwszym bankiem w Europie, który udostępnił klientom bankomaty biometryczne, był Podkarpacki Bank Spółdzielczy. To tylko jeden z przykładów na to, że środowisko bankowości spółdzielczej jest otwarte na nowości. Wprowadzenie aplikacji mobilnej, ułatwiającej korzystanie z bankowości elektronicznej to odpowiedź na oczekiwania coraz większej grupy klientów. Często okazuje się, że to, że chcemy, by nasz bank oferował taką możliwość, wcale nie musi znaczyć, że z niej korzystamy. Banki komercyjne dopiero testowały pierwsze aplikacje mobilne przeznaczone na smartfony, a już w kwietniu 2012 r. w ich zajął się tym na poważnie Bank Spółdzielczy we Wschowie, zaś w sierpniu ESBANK.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: