Raport Specjalny – płatności cyfrowe 2017: Bank BPS zaprasza do udziału w konkursie „Bankowość mobilna w obiektywie”

NBS 2017/03

Bank BPS rzuca wyzwanie miłośnikom fotografii i zaprasza do udziału w konkursie „Bankowość mobilna w obiektywie”, czyli FotoBPSMobilnie.

Bank BPS oferuje swoim klientom usługi bankowości mobilnej i aplikację BPS Mobilnie. Ogłaszając konkurs „Bankowość mobilna w obiektywie”, Bank BPS proponuje zabawę i stawia pytanie, jakie skojarzenia budzi bankowość mobilna i jak można przedstawić na fotografii ten ‒ wydawałoby się ‒ mało fotogeniczny temat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać zdjęcie, które zwróci uwagę jury, niebanalnie przedstawi temat bankowości mobilnej i zostanie zakwalifikowane do jednej z trzech kategorii. Przewodniczącym jury konkursu jest Jacek Bonecki (www.bonecki.com) – fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz, wykładowca w największych szkołach fotograficznych w Polsce, w tym w Warszawskiej Szkole Filmowej i Łódzkiej Szkole Filmowej. Autor takich książek jak „Przystanek Dakar. Rajd okiem fotografa” i „Jak fotografować smartfonem”.

Do konkursu można zgłaszać tylko zdjęcia wykonane smartfonem. Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach tematycznych: krajobraz/przyroda, człowiek, miasto. Zdjęcia konkursowe wraz z kartą zgłoszenia do konkursu należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: fotoBPSMobilnie@bankbps.pl. Konkurs trwa od 14 lutego do 17 kwietnia 2017 r.

Do wygrania smartfon. Ponadto w każdej kategorii do zdobycia są po trzy nagrody: drukarka fotograficzna, aparat Instax, zestaw gadżetów. Swoją nagrodę przyzna też publiczność, czyli użytkownicy portalu Facebook głosujący na fotografie na profilu BankBPSMobilnie. Nagrodą publiczności będzie pobyt dla dwóch osób w hotelu EVA Park Life & Spa w Konstancinie-Jeziornie.

Wszystkie zgłoszone zdjęcia można na bieżąco śledzić na facebookowym profilu Banku BPS Mobilnie: facebook. com/BankBPSMobilnie.

W konkursie mogą brać udział pracownicy banków spółdzielczych, a także klienci banków spółdzielczych – do czego bardzo zachęcamy.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.bankbps.pl/fotoBPSmobilnie.

Patronem konkursu jest Fujifilm oraz Instax.

‒ Bankowość mobilna staje się z miesiąca na miesiąc coraz popularniejsza, są nawet kraje, w których jest już bardziej popularna niż bankowość internetowa. Za jej atrakcyjnością przemawia argument „telefon mam zawsze przy sobie”. Ten sam argument sprawił, że także fotografia mobilna to obecnie najprężniej rozwijający się kierunek fotografii. Jak podają różne opracowania ‒ dziennie powstaje ok. tryliona zdjęć, z czego ponad 80% wykonywanych jest właśnie smartfonem. Naturalnie więc bankowość mobilna skojarzyła nam się z fotografią mobilną i stąd pomysł na konkurs „Bankowość mobilna w obiektywie”. Bank BPS proponuje zabawę i stawia pytanie: jakie skojarzenia budzi bankowość mobilna i jak można przedstawić na fotografii ten temat? Liczymy na kreatywność uczestników, a najlepsze prace nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami. Do jury zaprosiliśmy Jacka Boneckiego ‒ autora książki „Jak fotografować smartfonem”, który jest fotografem, operatorem filmowym i wykładowcą w największych polskich szkołach fotograficznych. Kilka lat temu inny zawodowy fotograf, Chase Jarvis, stwierdził, że „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie”. My również wierzymy w to, że uczestnicy konkursu pokażą, iż ciekawe i wartościowe zdjęcia można wykonać smartfonem, udowadniając w ten sposób, że świat mobilny staje się coraz popularniejszy, i że dotyczy to zarówno fotografii mobilnej, jak i bankowości mobilnej – mówi Daria Pawęda, dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej Banku BPS.

Udostępnij artykuł: