Raport Specjalny: Przyczajony tygrys, ukryty SKOK

BANK 2019/01

Zamieszanie wokół KNF i SKOK Wołomin nie słabnie. Warto zatem na spokojnie przyjrzeć się temu, jak właściwie wyglądała regulacyjna i prawna odpowiedzialność członków nadzoru nad upadłą kasą. W tle dość znacząco rysuje się także dziwny pomysł na pożyczkę od NBP dla SK Banku.

Spokojnie czekamy zatem na rozwój wydarzeń – szczecińska prokuratura pod kuratelą Zbigniewa Ziobry twierdzi, że Andrzej Jakubiak i podlegli mu ludzie nie dopełnili obowiązków w okresie od 22 października 2013 do 15 września 2014 r., co miało spowodować szkody Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy SKOK Wołomin. Były szef nadzoru zapowiada tymczasem walkę o oczyszczenie dobrego imienia przed sądem w związku ze wspomnianymi zarzutami. Czy można jednak powiedzieć, że KNF miała przez cały czas związane ręce? I czy można, z drugiej strony, zarzucać urzędnikom winę w kwestii procederu, który w SKOK Wołomin trwał w najlepsze na długo przed objęciem go ich nadzorem?

Skacząc na twistach

Kasa w Woł...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: