Raport specjalny: Szukanie dziury w całym

BANK 2015/07-08

W innowacyjnych instytucjach finansowych infrastruktura teleinformatyczna rozrasta się bardzo szybko. Dokupowane są nowe serwery, pamięci masowe, stacje robocze i wiele innych urządzeń elektronicznych. Audyt infrastruktury IT pozwala ocenić wydajność wykorzystywanych rozwiązań, ich skalowalność, a także wskazać obszary wymagające usprawnienia.

Marcin Złoch

Dobrze ukierunkowany i prowadzony przez wysokiej klasy specjalistów- praktyków audyt niesie dużo korzyści w obszarze IT, szczególnie w bankach. Chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo i jakość systemów informatycznych, ale również o zaufanie klientów i satysfakcję z wykorzystywanych przez nich usług. – Audyt IT nie tyle powinien, ile musi być elementem trwale zakorzenionym w kulturze organizacji nastawionej na wysoce innowacyjne podejście – przekonuje Artur Żebrowski, dyrektora Biura Usług Informatycznych PKO Banku Polskiego.

– Audyt taki stanowi kluczowy proces w zapewnieniu stabilnego środowiska, jak również pozwala na wykrycie potencjalnie niebezpiecznienych konfiguracji sprzętowych lub sieciowych – dodaje Artur Różycki, dyrektor Departamentu IT HFT Brokers Dom Maklerski.

Lepsza pozycja

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: