Raport, usługi assistance: Rozwiązanie warte zainteresowania

BANK 2017/04

Polskie społeczeństwo się starzeje. Rosną też jego zasoby finansowe. Choćby z tych powodów rynek ubezpieczeń typu medycznego assistance powinien coraz lepiej się rozwijać. A od atrakcyjności jego oferty zależy zainteresowanie nim klientów banków.

 

 Marek Bławatny

Wydatki na opiekę zdrowotną i usługi z nią związane systematycznie rosną we wszystkich krajach rozwiniętych. Z danych zebranych przez Plunkett Research wynika, że całkowite wydatki na ochronę zdrowia w Stanach Zjednoczonych wyniosły w 2016 r. 3,35 bln dolarów. Przewiduje się, że w 2018 r. wzrosną one do 3,78 bln USD. Kompleksowe opracowanie – przygotowane przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i obejmujące ponad 30 państw, w tym większość najbardziej rozwiniętych gospodarek świata (z wyjątkiem Brazylii, Rosji, Indii i Chin) – pokazało, że średnio na ochronę zdrowia wydaje się 9% PKB. Według tego badania Holandia wydała 10,8%, Francja 11%, Szwajcaria 11,5%, Niemcy 11,1%, Austria 9,3%, Dania 10,6%, a Kanada 10,1%. Szacuje się, że całkowite wydatki na opiekę zdrowotną na całym świecie mogły osiągnąć w 2016 r. kwotę nawet 7,1 bln dolarów.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: