Raport, usługi assistance: Wypoczywaj na urlopie, twój bank zatroszczy się o resztę

BANK 2017/04

Odwołane wycieczki i rezerwacje hoteli, ostrzeżenia na oficjalnych, rządowych stronach i znikanie kolejnych, popularnych destynacji turystycznych z mapy świata – widmo terroryzmu w ostatnich latach kładzie się cieniem na funkcjonowanie branży turystycznej. Z drugiej wszakże strony, pomimo niewątpliwej eskalacji działań organizacji terrorystycznych, zamachy znajdują się na końcu listy zagrożeń, z jakimi możemy się spotkać podczas wakacyjnego wyjazdu..

Karol Podgórski

Najczęstszą przyczyną nieszczęśliwych wypadków w podróży pozostaje wciąż własna lub cudza niefrasobliwość. Chwila nieuwagi kosztować może niemało: nawet na terenie Unii Europejskiej obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne zapewnia ochronę w bardzo ograniczonym zakresie, nie obejmując chociażby konsultacji specjalistycznych, transportu medycznego czy akcji ratowniczej. Wystarczy zatem niegroźna kontuzja na alpejskim stoku albo zabłądzenie podczas wyprawy w słowackie Tatry, by zawartość portfela zmniejszyła się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przed takimi przykrymi konsekwencjami uchronić może odpowiednio dobrane assistance podróżne, które powszechnie oferowane jest w kanale banc-assurance.

Masz kartę, masz assistance

– Produkty tego rodzaju dołączane są z reguły ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: